Ígéret már van, jogszabály nincs: idén is lehet használni a "régi" történelmi atlaszokat? Közoktatás
Eduline

Ígéret már van, jogszabály nincs: idén is lehet használni a "régi" történelmi atlaszokat?

Alig egy hónap múlva kezdődik az idei őszi érettségi, de az érettségi vizsgák követelményeiről szóló rendeletbe még mindig nem került bele az a passzus, amely megengedi a diákoknak, hogy a "régi" típusú történelmi atlaszt használhassák az írásbelin és a szóbelin.

"Dolgoznak a jogszabálytervezeten, hogy a régi történelematlaszt egy évvel tovább használhassák a diákok" - közölte augusztus végén az Emberi Erőforrások Minisztériuma az MTI-vel, az őszi érettségi időszak előtt kevesebb mint egy hónappal még mindig nem módosították az érettségi rendeletet - hívta fel a figyelmet a Facebookon a Történelemtanárok Egylete (TTE).

A minisztérium a Történelemtanárok Egyletével azt közölte, szeptember 15-én lezárult a társadalmi egyeztetés, így hamarosan módosul a rendelet.

A TTE nyilvános kérdése és a témában közismert érdekeltsége ellenére nem kapta meg egyeztetésre a vonatkozó jogszabály módosításának tervezetét. Ismereteink szerint az EMMI a honlapján a mai napig nem tette közzé társadalmi egyeztetésre a 40/2002. (V.24.) OM rendelet tervezett módosítását - írják Facebook-oldalukon.

Ha időben megjelenik a rendeletmódosítás, már az őszi érettségin is lehetne használni a 2016/2017-es tanév május-júniusi vizsgaidőszakában használt és a 2015/2016-os tanévben tankönyvjegyzékbe vett középiskolai történelematlaszokat. 

Jó hír a 2018-ban érettségizőknek: mégis használhatják a régi történelmi atlaszt

A 2018-as érettségin is lehet használni a régi történelematlaszokat - tájékoztatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szerdán az MTI-t. Azt írták: dolgoznak a jogszabálytervezeten, hogy a régi történelematlaszt egy évvel tovább használhassák a diákok. Ez azt jelenti, hogy a 2016/2017-es tanév május-júniusi vizsgaidőszakában használt és a 2015/2016-os tanévben tankönyvjegyzékbe vett középiskolai történelematlaszok is ugyanúgy használhatóak lesznek majd, ahogy az előző tanévben is.

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.