Hat másik iskolába irányítják át a Raoul Wallenberg Szakközépiskola és Szakiskola diákjait és tanárait, miután az épületet átadja a kormány a közszolgálati egyetemnek - írta a Népszabadság.
A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) levelét április 13-án postázták. Ebben Halász József, a szakképzés-szervezési főosztály osztályvezetője közölte, hogy „a kormány március 18-i ülésén elfogadta a Raoul Wallenberg Szakközépiskola és Szakiskola jogutóddal történő megszüntetéséről szóló jelentést”.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem tőszomszédságában lévő középiskola jogutódja július 1-jétől a XIX. kerületi Semmelweis Ignác Humán Szakképző Iskola lesz, a köznevelési és szakképzési feladatok „másik Klik által fenntartott szakképző iskolába olvadnak be”.
A három szakmacsoportot oktató intézmény tanulói és tanárai hat másik budapesti iskolában folytatják tanulmányaikat és a tanítást. Az egészségügyi szakmákat (csecsemőápoló, mentőápoló stb.) oktató szekció más egészségügyi iskolákba, illetve az Ybl Miklós Építőipari Szakképző Iskolába kényszerül – írta a Népszabadság.
A Klik az iskolában nyilatkozattételi tilalmat rendelt el, ám a diákok hamar szétkürtölték a hírt. A tanulók azt kérdezgetik tanáraiktól, hová mennek, a tanárok körében pedig erős a félelem, hogy az új helyeken a közismereti tantárgyakat oktató pedagógusoknak nem jut hely.
A diákok tüntetést kezdeményeztek, amelyet később az iskolavezetők kérésére úgy módosítottak, hogy hétfőn fórumot tartanak a szülői szervezetek és a diákönkormányzat aktív részvételével.
A Pedagógusok Szakszervezete szerkesztőségünkbe eljuttatott közleménye szerint megtámadta a kormány döntését és követelik, a soron következő ülésen vonják vissza a Raoul Wallenberg iskola megszüntetését. A szervezet kész bíróságra is vinni az ügyet, mivel álláspontjuk szerint a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ több szabályt is megszegett.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |