''Hagyják már békén a tanárokat!'' - ezt gondoljátok a minősítésről Közoktatás
Eduline

''Hagyják már békén a tanárokat!'' - ezt gondoljátok a minősítésről

30 ezer tanár vesz részt a 2016-os minősítési eljáráson, hogy aztán 2017-től többet kereshessen. Mit gondoltok ti, olvasók, a 2013-ban indult életpályamodellről? Íme.

Apró pluszmunka lenne a portfólió és a minősítő vizsga?

2016-ban 30 ezer pedagógusra vár minősítési eljárás és vizsga, amely során el kell készíteniük egy portfóliót - a pályakezdőkéről itt, a többiekéről itt olvashattok -, és meg kell felelniük egy minősítő vizsgán is.

A tanárok csak akkor léphetnek magasabb fizetési kategóriába - 2017. január elsejétől -, ha sikeresen veszik ezeket az akadályokat. Azt, hogy mennyit keresnek majd szeptembertől a különböző kategóriákban, itt nézhetitek meg, a pályakezdők fizetését pedig itt találjátok.

A legmarkánsabb olvasói vélemények a minősítésekről:

Ezekkel a pótvizsgákkal a kormány kétségbe vonja a jelenlegi, illetve korábbi vizsgák és ezzel együtt az oktatás értékét.

Ez nonszensz.
50 évesen újra "államvizsga"?

Elég sokat használom és használtatom az internetet a tanórákon is, de ilyen prezentációk készítésére egész egyszerűen nincs időm heti 26 óra mellett. Hagyják már békén a tanárokat!

Mielőtt „aprócska” pluszmunkáról beszél a minősítéssel kapcsolatban, tájékozódjon, mennyi munkát is jelent most egy pedagógusnak bebizonyítania, hogy nem érdemtelenül kapta a diplomáját/diplomáit/tudományos fokozatát, illetve vette fel az eddig megalázóan kevés fizetését a pályán töltött évek alatt.

Aki a prezentációkban hisz, prezentáljon. Én szeretek mesélni, előadni, szeretem a szöveggyűjteményt, szeretem, ha abba beleírnak a gyerekek, szeretem a táblát, a krétát, ha porzik, azt is. Miért nem lehetünk sokfélék? Miért nem lehet elfogadni, hogy nincs királyi út? Hogy nem a külsőségeken múlik az oktatás minősége?

Ilyen lesz a következő tanév

A következő tanév diákokat érintő változásairól itt, a tanárokat érintő újdonságokról pedig itt olvashattok. A tanév legfontosabb dátumait itt találjátok.

A Nemzeti Pedagógus Kar által készített etikai kódexről itt, a tanárok reakciójáról itt, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete álláspontjáról pedig itt olvashattok.

Szeptembertől már minden általános iskolás és középiskolás diáknak heti öt tesiórája lesz - annak ellenére, hogy több mint ötezer feladatellátási helyen nincs tornaterem vagy tornaszoba. Lehet, hogy hamarosan jön a mindennapos éneklés is: erről itt találjátok cikkünket, a legviccesebb mémeket pedig itt nézhetitek meg.

Az 1-4. osztályosok óraszámait itt, az 5-8. évfolyam kerettantervét pedig itt találjátok. Azt, hogy mit fognak tanulni a gimnazisták, itt nézhetitek meg, a szakközépiskolások óratervéről itt, a szakiskolásokéról pedig itt olvashattok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.