Különleges magániskola: nincsenek vizsgák, dolgozatok és kötelező tananyag Közoktatás
Eduline

Különleges magániskola: nincsenek vizsgák, dolgozatok és kötelező tananyag

Nincsenek vizsgák, nincsenek dolgozatok, nincs kőbe vésve a kötelező tananyag és a tanárokat inkább közreműködőknek nevezik, akik segítik a gyerekek fejlődését - ilyen és ehhez hasonló innovatív módszerekkel képzik a diákokat San Francisco egyik magániskolájában.

Az amerikai technológiai elit családjai évi 30 ezer dollárt fizetnek azért, hogy a gyerekeik ne digitális tananyagból, és ne interakítv képernyőkkel tanuljanak - írja a 24.hu. A már hét éve működő San Franciscó-i Brightworks nevű magánintézményben nincsenek vizsgák, nincsenek dolgozatok, nincs kőbe vésve a kötelező tananyag és a tanárokat inkább közreműködőknek nevezik, akik segítik a gyerekek fejlődését.

A diákok rengeteget játszanak, és a falakon belül és kívül egyaránt olyan kreatív “technikaórákon” vesznek részt, ahol egy projekt keretében fúrnak-faragnak, építenek valamit, gyakran a szabadban - számolt be a 24.hu.

Az iskolát Gever Tulley alapította, aki arról híres, hogy formális iskolai képzés nélkül, vagyis autodidakta módon lett programozó, és onnan váltott át oktatási vállalkozóvá. Ennek ellenére az iskolájában nincsenek digitális képernyők és kütyük. A Brightworks a világ legfejlettebb technológiai régiójában, a Szilícium-völgy bejáratánál, a San Francisco Bay Area városi övezetben van, a környéken dolgozók mégis ide járatják a gyerekeiket a legszívesebben.

Kiderült egy nyolc éves fiúról, aki miután beiratták ebbe az iskolába, hiába oldott meg minden feladatot hibátlanul, nem tudja megindokolni a döntéseit, és csak azért vágja rá mindenre a jó megoldást, mert azt mondták neki, hogy az a jó.

A szülők úgy gondolják, hogy olyan sok lett a könnyen hozzáférhető információ a világban, hogy a gyerekükkel nem azt szeretnék megtaníttatni, hogy mi az információ, hanem azt, hogy mit lehet azzal kezdeni - részletezte a 24.hu, hozzátéve: a friss tanulmányok arra hívják fel a figyelmet, hogy a jövőben egyre kevésbé lesz szükség azokra az ismeretekre, amelyeket a hagyományos iskola oktat. Ezek helyett olyan új elvárások jelennek meg, mint a kreativitás, az érzelmi intelligencia, az innovációra való nyitottság és a határozottság.

Különleges alternatív iskola működik Budapesten, ezentúl középiskolai része is lesz

Egyedülálló, a Nemzeti alaptanterven (Nat) alapuló módszert, úgynevezett rendszerpedagógiát dolgozott ki a Gyermekszem.pont Alapítvány, amelynek a sikeres, kétéves általános iskolai működése után a középiskolai oktatásra is lehetőség nyílik - közölte az alapítvány. A módszert uniós támogatással, 60 millió forintos tőkeinjekcióval hozták létre, s a NAT-on alapuló pedagógiai programot szívesen átadja a közoktatási intézményeknek az alapítvány.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.