A legkínosabb helyesírási hibák: teszteld, minden szót le tudsz-e írni Közoktatás
Eduline

A legkínosabb helyesírási hibák: teszteld, minden szót le tudsz-e írni

Már csak két hónap van a 2014-es érettségi vizsgákig: a magyarérettségin összesen tizenöt pontot vonhatnak le a...

Már csak két hónap van a 2014-es érettségi vizsgákig: a magyarérettségin összesen tizenöt pontot vonhatnak le a helyesírási hibákért, úgyhogy érdemes gyakorolni a legnehezebb szavak írásmódját. Ehhez ajánlunk ma egy ötperces tesztet.

A magyarhelyesiras.hu-n regisztráció nélkül egy tesztet tölthettek ki, ötven kérdésre kell válaszolnotok. A feladat nem könnyű, az oldal statisztikái szerint a kitöltők átlagosan 51 százalékos eredményt érnek el. Még több helyesírási tesztet találtok itt, a leggyakoribb hibákról pedig itt olvashattok.

A kezdéshez kattintsatok a képre

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Négy szuper augusztus 20-i program Budapesten és vidéken Campus life Székács Linda

Négy szuper augusztus 20-i program Budapesten és vidéken

Bár mivel idén szerdára esik, ezért hosszú hétvégével nem jár, azért mégiscsak mindenkinek jólesik egy pihenőnap a hét közepén is augusztus 20-án. Összeszedtünk néhány programötletet Budapesten és vidéken, amivel eltölthetitek az időtöket, ha aktív kikapcsolódásra vágytok.