Visszakapja bicskáját a decemberben előállított diáktüntető Közoktatás
Eduline

Visszakapja bicskáját a decemberben előállított diáktüntető

Megszüntette az eljárást a Pesti Központi Kerületi Bíróság annak a diáknak az ügyében, akinél a december 19-i...

A decemberi diáktüntetés. Három diákot állítottak elő a rendőrök

Megszüntette az eljárást a Pesti Központi Kerületi Bíróság annak a diáknak az ügyében, akinél a december 19-i diáktüntetésen egy svájcibicskát találtak. Akkor hallgatók és középiskolások egy csoportja a télirózsás diákforradalom elnevezésű demonstráció után a Batthyány térre, majd a Lánchídra vonult, amelyet több órára le kellett zárni.

Három diákot állítottak elő, rendzavarás ügyében indult eljárás. Összefoglalónkat itt olvashatjátok, itt pedig megnézhetitek, hogyan fogadták a tüntetők a hajnali kettőkor kiengedett diákokat.

Az eljárás megszüntetéséről szóló levelet április 2-án kapta meg az egyik előállított diák, és a lefoglalt bicskát is visszakapta - írta a Facebookon. A lefoglalt bicskát is visszaszolgáltatja a rendőrség.

,,Itthon kell maradnia valakinek, hogy olyan országot teremtsen, hogy akik elmennek, egyszer hazajöhessenek" - villáminterjú Pankotai Lilivel Felsőoktatás Székács Linda

,,Itthon kell maradnia valakinek, hogy olyan országot teremtsen, hogy akik elmennek, egyszer hazajöhessenek" - villáminterjú Pankotai Lilivel

Szeptember elején végigsöpört a médián, hogy a tanártüntetésekről és kormánykritikus megszólalásairól ismert 20 éves aktivista, Pankotai Lili a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatója lett, amihez a miniszterelnök politikai igazgatójának, Orbán Balázsnak is akadt egy-két hozzáfűznivalója. Az egyetemválasztásról, a miértekről és a jövőbeli céljairól Lilivel beszélgettünk.