Tragédiához vezetett a két iskola ellenségeskedése Közoktatás
Eduline

Tragédiához vezetett a két iskola ellenségeskedése

Tizennyolc év szabadságvesztésre ítélték azokat a diákokat, akik halálra rugdosták és szurkálták egy rivális iskola...

Tizennyolc év szabadságvesztésre ítélték azokat a diákokat, akik halálra rugdosták és szurkálták egy rivális iskola tanulóját a londoni Victoria állomáson. A három 18-19 éves támadó számos utas szeme láttára bántalmazta a fiút – adta hírül a Daily Mail.

Henry Compton School: ide jártak a támadók

Az akciót állítólag a Facebookon szervezték meg, a megadott időpontban több mint húsz 15-18 éves diák érkezett az állomásra késekkel felszerelkezve. A zsúfolt állomáson hajsza indult a kiszemelt áldozat után, akit végül hárman tepertek a földre.

Az elkövetők és az áldozat iskolájának diákjai között régóta nagy a feszültség. Nem ez volt az első eset, hogy a Landbroke Grove-i intézmény és a fulhami Henry Compton School tanulói egymásnak estek.

Az áldozat, Sofyen Belamouadden ígéretes futballista volt, edzői szerint nagy karrier állt előtte. Tavaly Tunéziában vesztette életét két diák, amikor törzsi viszály miatt tömegverekedés tört ki egy iskolában – az esetről itt olvashatsz bővebben.

,,Itthon kell maradnia valakinek, hogy olyan országot teremtsen, hogy akik elmennek, egyszer hazajöhessenek" - villáminterjú Pankotai Lilivel Felsőoktatás Székács Linda

,,Itthon kell maradnia valakinek, hogy olyan országot teremtsen, hogy akik elmennek, egyszer hazajöhessenek" - villáminterjú Pankotai Lilivel

Szeptember elején végigsöpört a médián, hogy a tanártüntetésekről és kormánykritikus megszólalásairól ismert 20 éves aktivista, Pankotai Lili a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatója lett, amihez a miniszterelnök politikai igazgatójának, Orbán Balázsnak is akadt egy-két hozzáfűznivalója. Az egyetemválasztásról, a miértekről és a jövőbeli céljairól Lilivel beszélgettünk.