Trafikok iskolák mellett: nem lesz róla népszavazás Közoktatás
MTI

Trafikok iskolák mellett: nem lesz róla népszavazás

A dohánytermékek árusításának korlátozását célzó két népszavazási kezdeményezést utasított el az Országos Választási...

nemzeti dohánybolt

Trafik az iskola mellett? Nem lesz róla népszavazás

A dohánytermékek árusításának korlátozását célzó két népszavazási kezdeményezést utasított el az Országos Választási Bizottság (OVB) szerdai budapesti ülésén; a fiatalkorúak védelme érdekében benyújtott kérdések a testületi tagok többségének álláspontja szerint nem voltak egyértelműek.

A beadványtevő azt akarta elérni, hogy népszavazás kötelezze az Országgyűlést egy olyan törvény megalkotására, amely előírja: dohányterméket forgalmazó üzlet ne működhessen olyan oktatási és egészségügyi intézmény 600 méteres körzetén belül, amelyben 18 évnél fiatalabbakat oktatnak, illetve ellátnak.

Az OVB egyebek mellett arra hivatkozva utasította el a népszavazási ív hitelesítését, hogy nem egyértelmű, a 600 métert honnan kellene számolni, például az épület bejáratától, annak kerítésétől, és légvonalban vagy az utcák járdáin mérve.

Szuper téli programajánló: így űzhetitek el az unalmat a korai sötétedésben Campus life Gál Luca

Szuper téli programajánló: így űzhetitek el az unalmat a korai sötétedésben

Bár sokak kedvét szegi, hogy decemberben már délután négykor besötétedik, a tél mégis rengeteg olyan élményt tartogat, amely segít ráhangolódni az ünnepekre – akár kint, akár bent keresünk feltöltődést. Íme néhány hangulatos program, amivel feldobhatjátok a sötét téli délutánokat és hétvégi estéket. Sőt, egy napra még önkéntesek is lehettek a Bike Maffiánál.