Több száz tiltakozó diák gyűlik össze holnap Közoktatás
Eduline

Több száz tiltakozó diák gyűlik össze holnap

Egy iskola várja azokat a diákokat, akik holnap tiltakoznak, és ezért nem mennek suliba.

Holnap több tízezren maradhatnak ki a suliból a „Nem leszek suliban” elnevezésű akció keretében.

Bár sok programot hirdettek már erre a napra, hogy mégse teljen tétlenül a hétfő, a legtöbben talán az Alternatív Közgazdasági Gimnáziumban gyűlnek majd össze.

Az óbudai intézményben reggel 8-tól délután 2-ig várják a diákokat, a Facebook-esemény szerint akár több százan is lehetnek majd.

Tegnap Hoffmann Rózsa szólt be a tiltakozni készülő szülőknek is diákoknak, ám nagyon úgy tűnik, hogy rengetegen maradnak távol az iskolától.

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon Campus life Rodler Lili

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon

Átlagosan 70-80 ezer forintot költenek a diákok egy nyári fesztiválon, de szállással együtt a költségek akár a 200 ezer forintot is elérhetik. Nem reprezentatív felmérésünkben több mint harmincan meséltek arról, hova készül idén bulizni, mennyit szán rá, mi alapján választja ki a kedvenc nyári fesztiválját.