Szinte az egész ország tőle tanulta a matematikát Közoktatás
Eduline

Szinte az egész ország tőle tanulta a matematikát

Nemrég lett 90 éves Obádovics György, Magyarország legsikeresebb matematika tankönyvének szerzője.

Amikor Obádovics született, még királyság volt az ország államformája. Már fiatalon kimagasló tehetség volt matematikából, de az oktatásban is nagy eredményeket ért el. Matematika című könyve már 600 ezer példányban kelt el.

Most Balatonszárszón él, és még mindig aktív. Korán kel és folyamatosan ír, és a matematika mellett emlékiratain is dolgozik. Szabadidejében pecázik, szőlőt termeszt, bort és diólikőrt készít. Az Obádovics Gyuláról cikket teljes terjedelmében a hvg.hu-n olvashatjátok el.

Átmentél volna a tavalyi matekérettségin? Most tesztelheted

A tavalyi középszintű érettségi feladatlapról választottunk példákat.

Hány percet telefonozhat, tabletezhet egy gyerek naponta? Campus life Kurucz Tünde

Hány percet telefonozhat, tabletezhet egy gyerek naponta?

Milyen hosszú távú következménye lehet, ha egy kisgyerek túl sokat van az online térben? Mikor lehet okoseszközt adni először a gyerek kezébe? Hogyan lehet kimozdítani a legkisebbeket a való világba? Dr. Konok Verával, az Alfa Generáció Labor vezetőjével és társalapítójával beszélgettünk.