Szakszervezetekkel egyeztetne a portfólióról a minisztérium Közoktatás
MTI

Szakszervezetekkel egyeztetne a portfólióról a minisztérium

Az e-portfólió felülettel kapcsolatos szakmai megbeszélésre hívta az Emberi Erőforrások Minisztériuma Köznevelésért Felelős Államtitkársága a Pedagógusok Szakszervezetének és a sztrájkmegállapodást aláíró többi szakszervezetnek a vezetőit, szakértőit - közölte a szaktárca csütörtökön.

Csütörtök délelőtt Galló Istvánné, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke az emberi erőforrások miniszteréhez fordult, mert a sztrájkbizottsággal kötött megállapodás ellenére a pedagógusok minősítési eljárásával kapcsolatos feltételek kialakításába a szakszervezeteket nem vonták be, és kérte a bizottság haladéktalan összehívását.

A Emmi tájékoztatása szerint a megbeszélés lehetőséget teremt a felmerült kérdések tisztázására. Jelezték ugyanakkor, hogy az előmeneteli rendszerről szóló kormányrendelet elkészítését megfelelő színvonalú, kellően átgondolt szakértői munka előzte meg.

Hozzátették: az első körben magasabb kategóriába lépésre jogosult 25 761 pedagógusból már 8065 megkezdte e-portfóliójának feltöltését, ez pedig nem igazolja a negatív fogadtatást, az eljárást pedig téves információk alapján tett kijelentések kísérik - fogalmazott az Emmi.

"Emlékszem egy veszekedésre, aminek az lett a vége, hogy bevitt egy kis szobába és ott percekig vert, megállás nélkül" Közoktatás Székács Linda

"Emlékszem egy veszekedésre, aminek az lett a vége, hogy bevitt egy kis szobába és ott percekig vert, megállás nélkül"

Erőszakkal tömték az ételt a gyerekekbe, verbálisan és fizikailag is bántalmazták őket már a 2010-es évek elején is egy most felbukkanó egykori áldozat szerint abban a nagykanizsai piarista óvodában, ahol a szülők augusztus elején az óvoda igazgatójánál és az intézményt fenntartó piarista rendnél is panaszt tettek. Az óvónőt írásban figyelmeztették, de továbbra is a gyerekek között dolgozhat, ráadásul vezető beosztásban.