Snapchatre vitték a holokausztot német diákok Közoktatás
Eduline

Snapchatre vitték a holokausztot német diákok

A Snapchatet általában szórakozásból töltik le, a vicces tartalmon kívül alig található valami az alkalmazásban.

A Snapchatet általában szórakozásból töltik le, a vicces tartalmon kívül alig található valami az alkalmazásban. Mégis ezt választotta terepül néhány leendő újságíró, hogy megemlékezzenek a holkauszt áldozatairól.

A berlini újságíróiskola, az Axel-Springer Academy 16 éves tanoncai tavaly Margot Friedländerrel, egy 94 éves túlélővel találkoztak, aki elmondta a fiataloknak, hogy halála után már az ő feladatuk lesz emlékeztetni a világot a szörnyűségekre.

Ezután indították el programjukat a diákok, melynek keretében egy teljes héten át osztottak meg a holokausztra emlékező tartalmakat a Snapchaten. Előtte persze kimerítő kutatómunkát végeztek, túlélőkkel interjúztak, és egykori koncentrációs táborokat is meglátogattak.

Felmérések szerint a német társadalom egyre nagyobb arányban goldolja úgy, hogy az ország sötét múltját végleg maguk mögött kéne tudni, és nem is kéne emlékezni rá. Ráadásul az előretörő német szélsőjobb már a holokauszt-emlékművek ellen is kikel. Azok, akiket mégis érdekel a múlt, gyakran már nem is tudják elképzelni a 70 évvel ezelőtti borzalmakat, hiszen egyre kevesebb a túlélő, így hús-vér emberektől nem hallanak az akkori eseményekről.

(DW)