Pornófilmet néztek a nyolcéves diákok a kiránduláson, dühösek a szülők Közoktatás
Eduline

Pornófilmet néztek a nyolcéves diákok a kiránduláson, dühösek a szülők

Körülbelül harminc diákot vettek ki a szülők egy észak-angliai általános iskolából, miután kiderült, hogy két...

A Burton Joyce Primary School Észak-Angliában: már több tucat gyereket kivettek az iskolából a botrány miatt

Körülbelül harminc diákot vettek ki a szülők egy észak-angliai általános iskolából, miután kiderült, hogy két nyolcéves lány pornófilmet nézett a kollégiumban, ahol a csoport az osztálykiránduláson megszállt – számolt be a The Telegraph.

Az igazgatónőt felfüggesztették, a nottinghamshire-i oktatási bizottság pedig vizsgálódik, hogy kiderítse, hogyan tudtak a tanárok tudta nélkül pornócsatornára kapcsolni a diákok.

„Ha a tanárok nem képesek ellenőrizni, mit néznek a gyerekek a tévében az ő felügyeletük alatt, akkor rosszul végzik a munkájukat. Az iskola egyébként is tele van fiatal, tapasztalatlan pedagógusokkal” – mondta egy szülő, aki más iskolába vitte a lányát. Pornófilmet vetített a hallgatóinak egy egyetemi professzor – az esetről itt olvashattok bővebben.

"Ma már szinte ritkaságszámba megy, ha egy elsős meg tudja kötni a cipőfűzőt" Közoktatás Kurucz Tünde

"Ma már szinte ritkaságszámba megy, ha egy elsős meg tudja kötni a cipőfűzőt"

Az SNI-s, BTMN-es diákok száma nő, sok gyerek nem iskolaéretten kezdi az elsőt, a gyermekotthonból érkezőket pedig szinte lehetetlen feladat a többiekkel együtt tanítani - mondja Judit (Nevét a kérésére megváltoztattuk – A Szerk.), aki 1994 óta dolgozik egy vidéki általános iskolában tanítóként, most már nyugdíjasként. Szerinte bár a mai gyerekek okosabbak, tájékozottabbak, de az önállósodásukat a felgyorsult élet és az okoseszközök háttérbe szorítják.