Diákokat kínoztak egy pakisztáni iskola föld alatti szobájában Közoktatás
MTI

Diákokat kínoztak egy pakisztáni iskola föld alatti szobájában

Razziát tartott a pakisztáni rendőrség egy muszlim vallási iskolában, ahol 68 gyermeket tartottak fogva egy föld...

Razziát tartott a pakisztáni rendőrség egy muszlim vallási iskolában, ahol 68 gyermeket tartottak fogva egy föld alatti szobában - adta hírül a CNN amerikai televízió hírportálja kedden.

A helyszínen készült videófelvételekből kiderült, hogy a gyerekeket - akik között nyolcévesek is előfordultak - a bokájuknál fogva összeláncolták. A rendőrség a Karacsi külvárosának egyik medreszéjében tartott razziát azt követően, hogy egy helyi forrásból értesült a föld alatti zárkákról.

A gyermekek elmondásából kiderült, hogy verték és árammal kínozták őket. A többségében északnyugat-pakisztáni szülők állítólag nem tudtak arról, hogy gyermekeik milyen körülmények közé kerültek, ahogy azt sem tudni, hogy milyen célból tartották őket fogva ilyen körülmények között, illetve hogy mikor kezdődött a kegyetlenkedés. Az iskola imámját a rendőrség  őrizetbe vette és kihallgatja. 

10 fontos kérdés és válasz a szóbeli érettségi vizsgákról Érettségi-felvételi Székács Linda

10 fontos kérdés és válasz a szóbeli érettségi vizsgákról

Az ország mintegy 1157 helyszínén több mint 142 ezren vizsgáztak legalább egy érettségi vizsgatárgyból május 5-23 között. Az írásbeli érettségiket követő kis szünet után június 3-án kezdődnek az emelt szintű szóbeli érettségik, amik június 11-én érnek véget. A középszintű szóbeli érettségi vizsgákat pedig június 16. és július 2. között kell megszervezniük az intézményeknek. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a szóbeli érettségi vizsgákról.