Otthonában támadt rá a rendőr a tanárnőre Borsodban Közoktatás
Eduline

Otthonában támadt rá a rendőr a tanárnőre Borsodban

A pedagógus állítja, roma származása történt az eset.

Radicsné Dósa Erzsébet a mezőcsáti iskola gyógypedagógusa, logopédusa, aki iskola után magánórákat ad. A pedagógus szerint cigány származása miatt támadt rá otthonában egy rendőr nemrég.

Erről a Népszabadságnak számolt be. Elmondása szerint június 3-án érkeztek hozzájuk a helyi rendőrök, akik rajtuk kerestek valakit. Miután a tanárnő számon kérte őket, amiért zaklatják a családját, az egyik rendőr rátámadt a nőre.

A rendőr végül nem bántalmazta az 51 éves nőt, csak fenyegetően lépett fel. A támadás előtt még odavetette a családnak, hogy "normálisan kellene élni".

A pedagógus szerint csak azért viselkedett vele így a rendőr, mert cigány. A borsodi kapitányság már vizsgálja az esetet.

"Ma már szinte ritkaságszámba megy, ha egy elsős meg tudja kötni a cipőfűzőt" Közoktatás Kurucz Tünde

"Ma már szinte ritkaságszámba megy, ha egy elsős meg tudja kötni a cipőfűzőt"

Az SNI-s, BTMN-es diákok száma nő, sok gyerek nem iskolaéretten kezdi az elsőt, a gyermekotthonból érkezőket pedig szinte lehetetlen feladat a többiekkel együtt tanítani - mondja Judit (Nevét a kérésére megváltoztattuk – A Szerk.), aki 1994 óta dolgozik egy vidéki általános iskolában tanítóként, most már nyugdíjasként. Szerinte bár a mai gyerekek okosabbak, tájékozottabbak, de az önállósodásukat a felgyorsult élet és az okoseszközök háttérbe szorítják.