OktpolCafé: "az oktatáspolitika 2011-es teljesítménye teljes csőd" Közoktatás
Eduline

OktpolCafé: "az oktatáspolitika 2011-es teljesítménye teljes csőd"

A 2010-es karácsony bejegyzésemnek azt a címet adtam, hogy „Helyzet van.

A 2010-es karácsony bejegyzésemnek azt a címet adtam, hogy „Helyzet van.” Most új helyzet van: a második Orbán-kormány oktatáspolitikai tabula rasát csinált - írja az OktpolCafé.

2009-hez nincs visszatérés, a 2010-es fülkeforradalom oktatáspolitikai teljesítménye pedig teljes csőd, s mint ilyen minden ízében vállalhatatlan. Ideje feltápászkodnunk, leporolnunk a nadrágunkat, vennünk egy nagy levegőt, s elkezdenünk azon gondolkodni, hogyan szabadulhatnánk meg a démonainktól. Másképpen: merre van az előre?

Az embernek olyan érzése van, mintha oktatásirányítóink Csipkerózsikaként átaludták volna az elmúlt 25 évet. (Van persze, aki ennél sokkal régebben elvesztette a kapcsolatát a valósággal; például helyesli az iskolai testi fenyítést.) Képzeljük el, hogy Csipkerózsika hosszú alvása alatt gyökeresen átalakulnak a viszonyok, és nem egy herceg ébreszti csókkal, hanem egy sereg könyvelő adókimutatásokkal. Valahogy így járnának  a mi oktatásirányítóink is. A teljes bejegyzést az OktpolCafén olvashatjátok el.

Hét hírei: ezekbe az iskolákba járnak az OKTV döntősei, már szülők és diákok is értékelhetik a pedagógusokat Közoktatás Gál Luca

Hét hírei: ezekbe az iskolákba járnak az OKTV döntősei, már szülők és diákok is értékelhetik a pedagógusokat

Luxus bölcsit és óvodát is talált Hadházy Ákos, melyek több százmilliós támogatásból épülhettek fel. Ezek a legfontosabb dátumok, ha most felvételiztek egyetemre. Nagyon megviselte a diákokat a kompetenciamérés. Kiderült, milyen munkákat vállalnak idén nyáron a diákok - mutatjuk a hét legfontosabb történéseit.