Mégsem Hoppál Péter lesz az új közoktatási államtitkár? Közoktatás
Eduline

Mégsem Hoppál Péter lesz az új közoktatási államtitkár?

Valószínűleg nem Hoppál Péter Fidesz-szóvivő lesz az új köznevelési államtitkár - írja a Népszabadság kormányközeli...

Hoppál Péter. A Népszabadság szerint mégsem ő felel majd az oktatási területért

Valószínűleg nem Hoppál Péter Fidesz-szóvivő lesz az új köznevelési államtitkár - írja a Népszabadság kormányközeli forrásokat idézve.

A fideszes képviselők szerint igaz, hogy Hoppál Péter az esélyesek között volt, nagy valószínűséggel mégsem a szóvivő fut be, ehelyett az a terv, hogy a Fidesz-frakció "egy erős képviselője" válthatja Hoffmann Rózsa államtitkárt.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, Hoffmann Rózsa a jövőben nem számíthat kormányzati munkára, és a pedagóguskar vezetésében sem fog részt venni.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Van olyan magyar egyetem, ahol a hallgatók csupán 5%-a juthat kollégiumhoz Felsőoktatás Palotás Zsuzsanna

Van olyan magyar egyetem, ahol a hallgatók csupán 5%-a juthat kollégiumhoz

Évről évre nő a lakhatási krízis az egyetemeken: elöregedett kollégiumok, kihasználatlan szobák és emelkedő albérletárak nehezítik a hallgatók helyzetét. A minőségből és a privátszférából egyre kevesebben hajlandók engedni, sokan inkább drága albérletbe költöznek, hogy elkerüljék a zsúfolt, gyakran lepusztult kollégiumi szobákat.