Megütötte a testnevelőtanárt a nagymama, mert az unokája büntetést kapott Közoktatás
Eduline

Megütötte a testnevelőtanárt a nagymama, mert az unokája büntetést kapott

A nagymama azt sérelmezte, hogy unokájának guggolásokat kellett végeznie, mert nem vitt felszerelést a testnevelésórára.

Hátba ütött egy testnevelő tanárt egy nő még szeptember 10-én, Újkígyóson.

Az 55 éves nagymama rokonaival tanítási időben megjelent annál a sportpályánál, ahol 7. osztályos unokájának éppen testnevelésórája volt. Azt sérelmezte, hogy a fiúnak guggolásokat kellett csinálnia azért, mert nem vitt tornafelszerelést - írja az atv.hu.

A portál szerint a rendőrök az újkígyósi nőt előállították, közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntett gyanúja miatt indult büntetőeljárás ellene.

Késelés egy kínai óvodában: legalább tizennégy gyerek megsérült

Egy késelő megsebesített legkevesebb tizennégy gyereket a nyugat-kínai Csungking város egyik óvodájában - közölte a kínai rendőrség péntekre virradóra. A rendvédelmi hatóságok mikroblogjukon közölték, hogy a helyi idő szerint péntek kora reggeli órákban történt támadást a város Hszinsicsi nevű óvodájában egy 39 éves nő követte el. A nőt csak vezetéknevén, Liuként azonosították.

Felvételi kisokos: kinek való a két tanítási nyelvű gimnázium és a nyelvi előkészítő? Közoktatás Gál Luca

Felvételi kisokos: kinek való a két tanítási nyelvű gimnázium és a nyelvi előkészítő?

Idegen nyelven tanult tantárgyak, anyanyelvi tanárok, részben idegen nyelven tett érettségi vizsga, sőt akár díjmentesen megszerzett felsőfokú nyelvvizsga – mindez valós lehetőség azok számára, akik kéttannyelvű gimnáziumot vagy nyelvi előkészítő évfolyamot választanak. De vajon kinek való ez a képzési forma, és miben különbözik a „klasszikus” gimnáziumi oktatástól? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat, hogy könnyebb legyen a döntés a pályaválasztás előtt álló diákoknak és szüleiknek.