Megsemmisült a világ talán egyetlen úszó iskolája Közoktatás
Eduline

Megsemmisült a világ talán egyetlen úszó iskolája

Hét hónapig állt Lagos egyik nyomornegyedének lagúnájában az úszó iskola, ami nemrég egy viharban ment tönkre.

Az áradásokkal gyakran küzdő nigériai nyomornegyedben ez volt az egyetlen angol nyelvű iskola, ahol ingyen tanították a szegény családok gyerekeit. A vihar idején senki sem tartózkodott az épületben.

A több száz műanyag hordón úszó suli praktikus volt a környéken, ahol a négyhónapos esős évszak alatt sokat és hirtelen változik a vízszint.

A diákok kenuval érték el az iskolát. Az iskola tavaly novemberben nyitott meg hivatalosan, most ígérik, újjáépítik.

(Guardian)

„Nem lehet azonnal bevágni az egyest, ha valaki nem tud kötelet mászni” – a differenciálásban hisz az 50 éve tanító testneveléstanár Közoktatás Palotás Zsuzsanna

„Nem lehet azonnal bevágni az egyest, ha valaki nem tud kötelet mászni” – a differenciálásban hisz az 50 éve tanító testneveléstanár

Kevés a tornaterem, feszesek a 45 perces órák, a gyerekek pedig egyre eltérőbb fizikai állapotban vannak. Varga András karrierje során sok mindent látott és a mai napig a tudatos tervezésben és a differenciálásban hisz. Szerinte azokat a gyerekeket is lehet motiválni, akik sorra hozzák a felmentéseket és mindenkivel meg lehet szerettetni a sportot.