2011. december. 10. 10:07 Eduline Utolsó frissítés: 2011. december. 09. 17:09 Közoktatás

Megint rekordott döntöttek a lógós diákok Romániában

Több mint 1,4 millió óra hiányzást regisztráltak a bukaresti iskolákban a tanév első három hónapjában, hatvan...

Több mint 1,4 millió óra hiányzást regisztráltak a bukaresti iskolákban a tanév első három hónapjában, hatvan százalékuk igazolatlan – írja a manna.ro.

Tavaly összesen harmincmillió igazolatlan órát jelentettek az intézmények, ezért Daniel Funeriu romániai oktatási miniszter azt mondta, ezután nemcsak a tanároknak, hanem az önkormányzatoknak és a hatóságoknak is ellenőrizniük kell a diákokat. Mire adhat igazolatlan órát az iskola? Összefoglalónkat itt olvashatjátok el.

„A plusz egy év óvoda nem halogatás, hanem megelőzés” – szakértők mondták el a véleményüket a túl korai beiskolázásról Közoktatás Fuchs Viktória

„A plusz egy év óvoda nem halogatás, hanem megelőzés” – szakértők mondták el a véleményüket a túl korai beiskolázásról

Az iskolák nagy részében nincs elég idő, energia és szakember arra, hogy a problémákkal küzdő kisgyerekekkel egyénileg foglalkozzanak. Aki az iskolakezdés során lemarad, azt gyakran később is kudarcok érhetik, ami meghatározza a későbbi iskolai előmenetelét és önmagáról alkotott képét.