Meghalt egy tanárnő, pont a kitüntetése előtt Közoktatás
Eduline

Meghalt egy tanárnő, pont a kitüntetése előtt

Több mint egy órán át próbálták újraéleszteni a budapesti városházán.

A múlt hétvégén pedagógusnap alkalmából tartott Bárczy István-díj átadóünnepségén 25 tanár várakozott, hogy Tarlós István főpolgármester sajtótájékoztatója után átvegye az elismerést. A polgármester beszéde előtt alig pár perccel lett rosszul az egyik tanárnő akihez rohammentő érkezett - írja a hvg.hu.

A lap úgy értesült, hogy a mentősök a helyszínen hiába közdöttek több mint egy órán át a nő életéért, ezt a Fővárosi Önkormányzat kommunikációs igazgatója, Szűcs-Somlyó Mária is megerősítette. Elmondása szerint a nő hirtelen lett rosszul, munkatársai azonnal segítségére siettek, míg meg nem érkeztek a mentők. A helyszínre három rohammentő vonult ki, ám végül hiába.

Kiemelkedő pedagógusi teljesítményéért járó díjat már nem vehette át.

További cikkeink
Bizonyítványt ad a Tanítanék Mozgalom a kormánynak
Befejeződtek az emelt érettségik, kezdődnek a középszintű szóbelik
A megvert tanárnő szerint nem tőle, hanem a gyereküktől kell bocsánatot kérnie a szülőknek

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Nem feltétlen gyakornok kategóriában kezdenek az óvodai nevelők Közoktatás Kurucz Tünde

Nem feltétlen gyakornok kategóriában kezdenek az óvodai nevelők

Középfokú, technikusi képzettséggel, Pedagógus I. kategóriában, bruttó 654 ezres óvodapedagógusként is kezdhetnek az óvodai nevelők – derült ki az Oktatási Hivatal szerkesztőségünk részére küldött válaszából. Ehhez képest a frissen végzett diplomás óvodapedagógusok gyakornokként állhatnak munkába, ha nem volt korábban legalább 6 éves munkaviszonyuk.