Megdöbbentő dolgokat árultak el a diákok: ilyen képek terjednek a Twitteren Közoktatás
Eduline

Megdöbbentő dolgokat árultak el a diákok: ilyen képek terjednek a Twitteren

Megdöbbentő dolgokat tudott meg egy tanárnő, amikor házit adott a diákjainak.

Arra kérte harmadikos osztályos diákjait egy denveri tanárnő, Kyle Schwartz, hogy fejezzék be azt a mondatot, hogy „bárcsak tudná a tanárom...”. A gyerekek név nélkül adhatták be a papírcetliket - írta a Daily Mail.

Pár íráson jól szórakozott, például, hogy „Bárcsak tudná a tanárom, hogyan kell hátraszaltót csinálni”, ám jóval több volt, ami igazán megindítóra sikerült.

Bárcsak tudná a tanárom, hogy az olvasónaplóm azért nincs sokszor aláírva, mert anyukám alig van otthon.

Az iskolába túlnyomó részt hátrányos helyzetű gyerekek járnak, 92 százalékuk jogosult ingyenes étkezésre. A diákjai közül volt, aki azt mondta, nincs otthon ceruza, amivel meg tudná csinálni a házi feladatot.

A tanár számos cetlit felrakott a Twitterre is, és Schwartz példáját később több tanár is követte.

Bárcsak tudná a tanárom, hogy mennyire hiányzik az apukám, akit visszatoloncoltak Mexikóba amikor 3 éves voltam, és már 6 éve nem láttam.

Bárcsak tudná a tanárom, hogy nincsen barátom, akivel játszhatnék.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel Közoktatás Kurucz Tünde

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel

Szűk két héttel azután, hogy a kormány a KRÉTA-ban arról kezdte kérdezni a szülőket, hogy figyelembe vennék-e, ha készülne egy központi rangsor a gimnáziumokról és az általános iskolákról és beszámítana a kompetenciamérés eredménye a gimnáziumi felvételibe, a Fideszhez rengeteg szálon kötődő MCC már össze is állította a 100 legjobb gimnázium listáját. Hogy szülői szemszögből miért lehet aggasztó, hogy ha a kompetenciamérésnek tétje is van és milyen következménnyel járhat az iskolák rangsorolása, arról Miklós Györggyel, a Szülői Hang közösség egyik alapítójával beszélgettünk.