Magyar középiskolás nyerte az amerikai matekversenyt Közoktatás
Eduline

Magyar középiskolás nyerte az amerikai matekversenyt

Ügyes.

A Szegeden tanuló, 18 éves Williams Kada egy versenytársával azonos pontot szerezve, megosztott első helyen végzett az Amerikai Matematikai Diákolimpián.

A United States of America Mathematical Olympiad egy többfordulós versenysorozat, melyet az Amerikai Matematikai Szövetség szervez. Ebben az évben több mint 300. 000 versenyző indult Kada korosztályában.

Kada a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium hatosztályos speciális matematika tagozatára jelentkezett, és nem ez az első nemzetközi sikere. 10. osztályban már járt a versenyen, akkor ezüstérmes lett.

(Új Európa Alapítvány)

Egyiptomban él, de Magyarországnak szállítja a dicsőséget a 18 éves nyíltvízi úszó Campus life Székács Linda

Egyiptomban él, de Magyarországnak szállítja a dicsőséget a 18 éves nyíltvízi úszó

Tóth Diána nyíltvízi úszó nevét kevesen ismerik itthon, pedig 18 évesen már olyan teljesítményeket tudhat magáénak, amelyek világszinten is figyelemre méltóak. A fiatal lány Egyiptomban él és itt is készül a versenyekre, ennek ellenére a dobogóra mindig magyar zászlóval áll, holott támogatást sem anyagi, sem tárgyi formában nem kap Magyarországtól.