MSZP: megbukott az iskolák államosításának főpróbája Közoktatás
MTI

MSZP: megbukott az iskolák államosításának főpróbája

Az MSZP szerint a közoktatást a teljes szervezetlenség jellemzi, és azokat a törvényeket, amelyeket nemrég...

Az MSZP szerint a közoktatást a teljes szervezetlenség jellemzi, és azokat a törvényeket, amelyeket nemrég oktatásügyben fogadott el az Országgyűlés, várhatóan fél éven belül módosítani kell.

Hiller István, az MSZP humánpolitikai kabinetvezetője erről szombaton, a Szociáldemokrata Tanárok Nemzetközi Szövetsége (ISDUE) és az MSZP országos pedagógus tagozatának közös budapesti szemináriumának szünetében tartott sajtótájékoztatón beszélt.

Az országgyűlési képviselő szerint a szülők és pedagógusok nem pártpolitikai alapon tiltakoznak az intézkedések ellen, hanem a rossz, hibás és szervezetlen döntések ellen emelik fel szavukat.

A politikus felhívta a figyelmet arra, hogy idén mintegy 200 megyei fenntartású intézmény államosítását kezdte meg a kormányzat, jövőre azonban 121 ezer pedagógust foglalkoztató csaknem 4000 intézményt kíván egyetlen központi hivatal alá vonni. Hiller István az elképzelést "ördöginek" nevezte és Orwell 1984 című művéhez hasonlította.

Felvételi kisokos: kinek való a hat- és nyolcosztályos gimnázium? Érettségi-felvételi Gál Luca

Felvételi kisokos: kinek való a hat- és nyolcosztályos gimnázium?

2026. február 19-ig kell leadnotok a középiskolai jelentkezéseteket, de még nem vagytok biztosak abban, hogy milyen iskolatípus lenne számotokra a legjobb választás? Nem vagytok egyedül: sok család számára komoly dilemmát jelent, hogy maradjon-e a diák az általános iskolában nyolcadikig, vagy érdemesebb már korábban gimnáziumba váltani. Új középiskolai kisokosunkban végigvesszük a legfontosabb lehetőségeket – ebben a részben a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokat mutatjuk be.