Középiskolások! Így jelentkezhettek az OKTV-re Közoktatás
Eduline

Középiskolások! Így jelentkezhettek az OKTV-re

Még pár hétig jelentkezhettek az egyetemi felvételin értékes többletpontokat érő tanulmányi versenyre.

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyt (OKTV) az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Oktatási Hivatal rendezi meg. A versenyre a nappali képzésen tanuló középiskolai diákok jelentkezhetnek.

Ha kiválasztottátok, melyik tárgyból szeretnétek indulni, akkor nincs más hátra, mint szeptember 23-ig az itt található jelentkezési lapot leadjátok az iskolátok igazgatójának.

Aki még nem tudja: az OKTV alapvetően a középiskolai tanagyagra épít, a verseny 2-3 fordulóból áll, ami lehet írásbeli, szóbeli és gyakorlati. Az első forduló az iskolában zajlik, a döntőket pedgi az OH rendezi külső helyszíneken.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hány percet telefonozhat, tabletezhet egy gyerek naponta? Campus life Kurucz Tünde

Hány percet telefonozhat, tabletezhet egy gyerek naponta?

Milyen hosszú távú következménye lehet, ha egy kisgyerek túl sokat van az online térben? Mikor lehet okoseszközt adni először a gyerek kezébe? Hogyan lehet kimozdítani a legkisebbeket a való világba? Dr. Konok Verával, az Alfa Generáció Labor vezetőjével és társalapítójával beszélgettünk.