Kőbánya összes általános iskolájában átvizsgálják a beépített szekrényeket Közoktatás
MTI

Kőbánya összes általános iskolájában átvizsgálják a beépített szekrényeket

Budapest X.

Budapest X. kerületi polgármesterének rendelete nyomán Kőbánya összes általános iskolájában átvizsgálják a beépített szekrényeket, a lépésre azt követően kerül sor, hogy szerda délelőtt rádőlt egy szekrény hét gyermekre egy kőbányai általános iskolában, és többen megsérültek.

Az m1 Híradójában szerdán Kovács Róbert polgármester elmondta, az igazságügyi szakértők azt is vizsgálják, hogy megfelelő volt-e a szekrény rögzítése. Mint hozzátette: az önkormányzat szakemberei az iskola összes szekrényét átvizsgálják, majd Kőbánya összes általános iskolájában átvizsgálják a beépített szekrényeket.

 Az MTI információi szerint a baleset a Janikovszky Éva Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Üllői úti tagintézményében történt.

 

,,Itthon kell maradnia valakinek, hogy olyan országot teremtsen, hogy akik elmennek, egyszer hazajöhessenek" - villáminterjú Pankotai Lilivel Felsőoktatás Székács Linda

,,Itthon kell maradnia valakinek, hogy olyan országot teremtsen, hogy akik elmennek, egyszer hazajöhessenek" - villáminterjú Pankotai Lilivel

Szeptember elején végigsöpört a médián, hogy a tanártüntetésekről és kormánykritikus megszólalásairól ismert 20 éves aktivista, Pankotai Lili a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatója lett, amihez a miniszterelnök politikai igazgatójának, Orbán Balázsnak is akadt egy-két hozzáfűznivalója. Az egyetemválasztásról, a miértekről és a jövőbeli céljairól Lilivel beszélgettünk.