Üres áruházakban és raktárakban tartanának órákat a brit diákoknak Közoktatás
Eduline

Üres áruházakban és raktárakban tartanának órákat a brit diákoknak

Már készítik a vészforgatókönyvet Nagy-Britanniában arra az esetre, ha a népesség növekedése miatt a diákok...

Már készítik a vészforgatókönyvet Nagy-Britanniában arra az esetre, ha a népesség növekedése miatt a diákok kiszorulnának az iskolákból. A tervek szerint üresen álló üzletekben, raktárakban és irodaépületekben is osztálytermeket rendeznének be – számolt be a The Guardian.

A következő nyolc évben több mint 800 ezer elsős kerül iskolába, az intézmények azonban nincsenek felkészülve ekkora rohamra. Londonban 2015-re 70 ezer új férőhelyre lenne szükség, és az Observer vizsgálata szerint hasonló a helyzet többek között Bristolban, Leedsben és Southamptonban is.

A főváros egyik kerületében már annyi az általános iskolás, hogy kénytelenek felváltva fogadni az iskolában a gyerekeket: a délelőttösöknek 7 órától délután 1-ig tart a tanítás, majd átadják a helyüket a délutánosoknak, akik este 7-ig bent ülnek az osztálytermekben. Több körzetben a „testvérszabályt” is megszüntetnék, vagyis az iskolák nem garantálnák a szülőknek, hogy az oda járó diákok testvéreit is felveszik.

Az oktatási minisztérium szerint csak a fővárosban 740 millió fontot költöttek új férőhelyek kialakítására 2011-ben. Felmerült, hogy az iskolákból kiszoruló osztályokat templomokban is oktatnák – összefoglalónkat itt olvashatod.