Kitiltották a pakisztáni magániskolákból a lányok oktatásáért harcoló diák könyvét Közoktatás
MTI

Kitiltották a pakisztáni magániskolákból a lányok oktatásáért harcoló diák könyvét

Pakisztánban a magániskolák betiltották a lányok és nők oktatásának tálib tilalmát ellenző Malala Juszufzai...

Pakisztánban a magániskolák betiltották a lányok és nők oktatásának tálib tilalmát ellenző Malala Juszufzai diáklány önéletrajzi könyvét, a lányt pedig a Nyugat bábjának bélyegezték.

Adíb Dzsavedani, az összes, a mintegy 40 ezer pakisztáni magániskolát tömörítő szervezet elnöke vasárnap bejelentette, hogy a szövetség betiltotta, pontosabban kitiltotta a magániskolák könyvtáraiból Malala könyvét. Hozzátette, hogy a lány a Nyugatot képviseli, nem pedig Pakisztánt.

A 16 éves Malala az idei Nobel-békedíj egyik esélyese volt. Akkor figyelt fel rá a világ, amikor tavaly a pakisztáni tálibok egy harci csoportja megpróbálta megölni, de csak megsebesíteniük sikerült, igaz, életveszélyesen. Juszufzai bűne a tálibok szemében az volt, hogy a lány netnaplójában rendszeresen beszámolt arról, milyen kislányként a tálibok által ellenőrzött északnyugat-pakisztáni Szvát-völgyben élni, ahol a szélsőséges iszlamisták a lányoknak, nőknek megtiltották, hogy iskolába járjanak.

Malala önéletrajzi könyve októberben jelent meg, nem teljesen az ő munkája, a kötet társzerzője Christina Lamb brit újságíró. A George Washington Egyetem tananyagot is készít a könyv alapján: a Malala Juszufzairól szóló összes cikkünket itt találjátok.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.