Kitették a diákokat a kastélyból: fóliasátrakba pakolták az iskola holmiját Közoktatás
Eduline

Kitették a diákokat a kastélyból: fóliasátrakba pakolták az iskola holmiját

Kipateroltak egy egész középiskolát a kormány kiemelt projektjének számító fertődi kastélyból, csak hogy az eddigi...

Kipateroltak egy egész középiskolát a kormány kiemelt projektjének számító fertődi kastélyból, csak hogy az eddigi tantermeikbe is műgyűjtemények kerülhessenek - bár az "európai kultúrközponthoz" még sem a gyűjtemény, sem a pénz nincs meg. Az új iskola építését még el sem kezdték - írja a hvg.hu.

A 300 diákot oktató kertészeti szakközépiskolának augusztus 15-ig el kellett hagynia a fertődi Esterházy-kastélyt, amelynek nyugati szárnyában működött több mint hatvan éve az intézmény. Új iskola híján a tanárok az iskola saját tangazdaságának fóliasátraiba pakolták be a padokat, székeket. Innen költöznek most a helyi általános iskola néhány termébe. A tanárok örülnek, hogy nem szűnt meg az iskola. A teljes cikket a hvg.hu-n olvashatjátok el.

,,Itthon kell maradnia valakinek, hogy olyan országot teremtsen, hogy akik elmennek, egyszer hazajöhessenek" - villáminterjú Pankotai Lilivel Felsőoktatás Székács Linda

,,Itthon kell maradnia valakinek, hogy olyan országot teremtsen, hogy akik elmennek, egyszer hazajöhessenek" - villáminterjú Pankotai Lilivel

Szeptember elején végigsöpört a médián, hogy a tanártüntetésekről és kormánykritikus megszólalásairól ismert 20 éves aktivista, Pankotai Lili a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatója lett, amihez a miniszterelnök politikai igazgatójának, Orbán Balázsnak is akadt egy-két hozzáfűznivalója. Az egyetemválasztásról, a miértekről és a jövőbeli céljairól Lilivel beszélgettünk.