Hol fér el 450 ezer brit diák? Közoktatás
Eduline

Hol fér el 450 ezer brit diák?

A jelenlegi létszámhoz képest 450 ezerrel több elsős diák tanul majd a nagy-britanniai általános iskolákban 2015...

A jelenlegi létszámhoz képest 450 ezerrel több elsős diák tanul majd a nagy-britanniai általános iskolákban 2015 szeptemberében, legalábbis erre számítanak a szakemberek – adta hírül a BBC.

A kormány adatai szerint 2010-ben 20 százalékkal több gyerek született, mint 2002-ben, ezért az iskoláskorúak számának megugrására kell számítani. Londonban ez több tízezer, míg a nagyobb városokban 6-8 ezerrel több elsős diákot jelenthet.

Az iskolák nincsenek felkészülve ekkora rohamra: sok helyen már így is a megengedettnél magasabb létszámmal indulnak osztályok. Diákinvázió az osztrák egyetemeken? Összefoglalónkat itt olvashatod.

"Ma már szinte ritkaságszámba megy, ha egy elsős meg tudja kötni a cipőfűzőt" Közoktatás Kurucz Tünde

"Ma már szinte ritkaságszámba megy, ha egy elsős meg tudja kötni a cipőfűzőt"

Az SNI-s, BTMN-es diákok száma nő, sok gyerek nem iskolaéretten kezdi az elsőt, a gyermekotthonból érkezőket pedig szinte lehetetlen feladat a többiekkel együtt tanítani - mondja Judit (Nevét a kérésére megváltoztattuk – A Szerk.), aki 1994 óta dolgozik egy vidéki általános iskolában tanítóként, most már nyugdíjasként. Szerinte bár a mai gyerekek okosabbak, tájékozottabbak, de az önállósodásukat a felgyorsult élet és az okoseszközök háttérbe szorítják.