A "költségvetési kényszerhelyzet" miatt lehetséges, hogy néhány hónapot csúszik a pedagógus-életpályamodell - írja...
A "költségvetési kényszerhelyzet" miatt lehetséges, hogy néhány hónapot csúszik a pedagógus-életpályamodell - írja Hoffmann Rózsa szerdán, a Magyar Nemzetben megjelent cikkében. Az oktaási államtitkár azzal biztatja a tanárokat és a tanítókat, hogy "a bevezetés nem várat majd sokáig magára".
Hoffmann Rózsa múlt kedden még cáfolta azt az információt, miszerint 2013 szeptemberétől biztosan nem emelik a pedagógusok bérét a jövő évi költségvetésben tátongó 300-350 milliárdos hiány és a megszorítások miatt. Azt is kijelentett, hogy az életpályamodell esetleges elhalasztása a teljes köznevelési rendszer megújításának lépéseit tenné lehetetlenné, ezért "elképzelhetetlennek tartja, hogy ilyen döntés szülessen".
Pénteken Matolcsy György jelentette be, hogy a tanárok béremelését 2014 januárjára halasztják, ettől 73 milliárd forintos javulást várnak a költségvetésben. Matolcsy annyit hozzátett, hogy ha a növekedés jobban alakul a most 1 százalékra csökkentett ütemnél, akkor megadják már jövőre a béremelést.
Hoffmann szerdai cikkében már arról ír, hogy bár józan belátás húzódik amögött a társadalmi igény mögött, hogy a pedagógusok anyagi helyzete javuljon, ennek gazdasági korlátaival és hatásaival is számolnunk kell, valamint figyelembe kell vennünk, hogy a pedagógusok helyzetének javulása egyszerű és egyszeri béremeléssel nem oldható meg.
Cikkében Hoffmann arra emlékeztet, hogy a törvény által kilátásba helyezett életpályamodell előmozdítja a pedagógusok szakmai fejlődését, és egyben jutalmazza is azt. Emellett azonban a pedagógiai munka javulását szolgálja majd a pedagógusok szakmai ellenőrzését végző tanfelügyelet is - írja az államtitkár.