Pórul jártak Baloggal az ELTE-gyakorlóiskoláért aggódó szülők Közoktatás
Eduline

Pórul jártak Baloggal az ELTE-gyakorlóiskoláért aggódó szülők

Az iskoláért küzdő szülők javaslatait, ötleteit meg sem hallgatta az oktatásért felelős tárca, a Klebelsberg...

Az iskoláért küzdő szülők javaslatait, ötleteit meg sem hallgatta az oktatásért felelős tárca, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) pedig egyiket sem tartotta kivitelezhetőnek - írja a Népszabadság.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) a múlt év végén döntött úgy, hogy megvizsgálja a XII. kerületi gyakorlóiskolája részleges vagy teljes bezárásának lehetőségét. Az egyetem szerint ez azért vált elkerülhetetlenné, mert az elmúlt négy évben reálértéken közel 50 százalékkal csökkent az egyetem állami támogatása, így nem tudták tovább finanszírozni az iskolát. Az ELTE szenátusa végül úgy döntött, nem zárja be a teljes intézményt, „csak” a középiskolai részleget szüntetik meg, az általános iskola tovább működhet.

A szülők többsége élesen bírálta az ELTE döntését, Balog Zoltántól, az Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetőjétől reméltek segítséget: petíciót fogalmaztak, amiben azt kérték, hogy az iskola a jelenlegi épületben, önálló intézményként, jogutódi minőségben működjön tovább a Klik fenntartásában. A szülők „vésztervként” javasolták azt is, hogy ha az iskolát önálló intézményként nem lehet megmenteni, akkor a kerületi Arany János Gimnázium kihelyezett részlegeként működjön tovább.

Az egyik szülő a Népszabadságnak azt mondta: többször próbálták felvenni a kapcsolatot Balog Zoltánnal, illetve titkárságával, hogy átadhassák neki a petíciót, de nem jártak sikerrel. Egyetlen megkeresésükre sem kaptak választ, így pedig időpontot sem, amelyben átadhatták volna a petíciót. A Klebersberg Intézményfenntartó Központhoz végül el tudták juttatni javaslataikat, de ott egyiket sem tartották kivitelezhetőnek.

Fodor Gábor, a Klik hegyvidéki tankerületi vezetője azt mondta: valóban eljutottak a Központhoz a szülők javaslatai az iskola esetleges továbbműködtetéséről, ezekkel azonban az egyetemhez kellett volna fordulniuk, mivel a gimnázium fenntartója az ELTE. Hozzátette: abban viszont minden segítséget megadott a Klik, hogy az ELTE döntése nyomán nehéz helyzetbe került diákok tanulmányaiban, életében a lehető legkevesebb nehézséget okozza az iskolaváltás. A középiskolai osztályok három különböző gimnáziumhoz kerülnek: erről itt olvashattok.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.