Fertőző agyhártyagyulladás miatt zártak be egy iskolát Ungváron Közoktatás
MTI

Fertőző agyhártyagyulladás miatt zártak be egy iskolát Ungváron

Három tanuló került kórházba fertőző agyhártyagyulladással az egyik ungvári iskolából, a tanintézetet egy hétre bezárták - adták hírül hétfőn kárpátaljai hírportálok.

Képünk illusztráció

Larisza Zarembo ungvári epidemiológus szakorvos a Karpatszkij Objektiv hírportálnak megerősítette, hogy három tanulót kezelnek a Kárpátalja megyei klinikai kórházban fertőző agyhártyagyulladással Ungvár 1. számú iskolájából.

A kór először egy első osztályos gyermeknél jelentkezett, a másik két beteget az ennek nyomán elrendelt laboratóriumi vizsgálatok során szűrték ki.

A portál azt is közölte, hogy 98 olyan embert vizsgáltak meg az orvosok, akik az utóbbi tíz napban érintkezhettek a beteg gyerekekkel otthon és az iskolában.

A cikk szerint a tanintézet egyik pedagógusánál is kimutatták a fertőző agyhártyagyulladás kórokozóját. Ő nem beteg, de megfigyelésre kórházba vitték. Az érintett osztálytermeket fertőtlenítették, az iskolát jövő hétfőig bezárták.

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.