Miért érdemes jelentkezni az Arany János-programra? Közoktatás
MTI

Miért érdemes jelentkezni az Arany János-programra?

Megjelentek az Arany János tehetséggondozó és felzárkóztató programok tanulói pályázatai - közölte az oktatási...

Megjelentek az Arany János tehetséggondozó és felzárkóztató programok tanulói pályázatai - közölte az oktatási államtitkárság hétfőn. Mint írták, az Arany János Tehetséggondozó Program keretében lehetőség nyílik arra, hogy a hátrányos helyzetű tehetséges gyerekek olyan középiskolákban, kollégiumokban tanuljanak, amelyeknek kiemelt céljuk a tehetséggondozás és a felkészítés felsőfokú tanulmányokra.

Az érintett diákok emelt szintű anyanyelvi és idegen nyelvi oktatásban, matematika- és informatikaoktatásban, önismereti, személyiség- és képességfejlesztő, kommunikációs és tanulás-módszertani programokban vesznek részt, mindemellett gépjármű-vezetői jogosítványt is szerezhetnek - közölték.

Az Arany János Kollégiumi Program célja, hogy a hátrányos helyzetű gyerekek eredményesen tanulhassanak, érettségi bizonyítványt szerezzenek nappali tagozatos középiskolai osztályokban, továbbá esélyt kapjanak felsőfokú tanulmányok megkezdésére. Az ötéves programban a kollégiumok pedagógiai és szociális segítséget nyújtanak, például egyéni foglalkozásokat szerveznek, hozzájárulnak a tanuló étkezési vagy utazási költségeihez, biztosítják az ingyenes részvételt kulturális és sportprogramokon.

Az Arany János Kollégiumi-Szakiskolai Program célja, hogy a halmozottan hátrányos helyzetű tanulók államilag elismert szakképesítést szerezhessenek - írta az államtitkárság, kiemelve, hogy ennek érdekében a kollégiumok befogadó pedagógiai környezetet biztosítanak és gondoskodnak a szociális hátrányok kompenzálásáról. A három program pályázati felhívásai és mellékletei megtalálhatók a www.kormany.hu oldalon.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.