Elmaradt fűtésszámlák: az általános iskolák is védettek lesznek Közoktatás
MTI

Elmaradt fűtésszámlák: az általános iskolák is védettek lesznek

Nem lehet kikapcsolni az egészségügyi-, a bentlakásos- és az alapfokú oktatási intézményeket az energiaszolgáltatásból...

Nem lehet kikapcsolni az egészségügyi-, a bentlakásos- és az alapfokú oktatási intézményeket az energiaszolgáltatásból a téli időszakban, ha a parlament megszavazza az erről szóló törvénymódosító javaslatot. A fűtés nélkül maradt iskolákról szóló cikkeinket itt nézhetitek meg.

A gazdasági és informatikai bizottság hétfőn szavazott a módosító javaslatról, amely szerint október 15. és április 15. között ezen intézményeknek akkor is biztosítani kell az energiaellátást, ha elmaradásban vannak a fizetéssel. 

A téli moratóriumot a villamos energiáról szóló törvény módosító javaslatában azzal indokolta Bencsik János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energiaügyekért felelős államtitkára, hogy ez társadalmi érdek. Az államtitkár közlése szerint a részleteket tartalmazó miniszteri rendelet is elkészül időben azért, hogy 2012. január elsején a jogszabály hatályba léphessen.

Bencsik János hangsúlyozta, hogy a moratórium a téli időszakra szól és újabb felmentéssel csak akkor élhetnek majd az intézmények, ha előtte rendezték tartozásukat. A jogszabály biztosítja azt, hogy a szolgáltatók nem terhelhetik ezeket a kintlévőségeket a többi fogyasztóra.

Hét hírei: ezekbe az iskolákba járnak az OKTV döntősei, már szülők és diákok is értékelhetik a pedagógusokat Közoktatás Gál Luca

Hét hírei: ezekbe az iskolákba járnak az OKTV döntősei, már szülők és diákok is értékelhetik a pedagógusokat

Luxus bölcsit és óvodát is talált Hadházy Ákos, melyek több százmilliós támogatásból épülhettek fel. Ezek a legfontosabb dátumok, ha most felvételiztek egyetemre. Nagyon megviselte a diákokat a kompetenciamérés. Kiderült, milyen munkákat vállalnak idén nyáron a diákok - mutatjuk a hét legfontosabb történéseit.