Meglepő kísérletre vállalkozott egy New York-i gimnázium: négy helyett hat évig oktatják a diákokat, és különleges...
Meglepő kísérletre vállalkozott egy New York-i gimnázium: négy helyett hat évig oktatják a diákokat, és különleges tantervet követnek. A gimnáziumi anyag mellett egyetemi tudásra is szert tesznek a tanulók – írja a The New York Times.
„Fantasztikus, hogy már tizedikben egyetemi tananyagot veszünk, és van olyan óránk, amelyet egyetemi professzor tart” – nyilatkozta a Pathways in Technology Early College High School egyik diákja. A tanulók a hatodik év végén nemcsak érettségi oklevelet, hanem diplomát is kapnak.
Persze ez az oklevél nem egyenértékű a BA- vagy BSc-diplomával: associate’s degree a neve, és nagyjából az itthoni felsőfokú szakképzés – a jövőben: felsőoktatási szakképzés – végén járó bizonyítványnak felel meg.
A kísérleti tananyag kifejlesztésében az IBM is részt vett, ezért tárt karokkal várják az itt végzett diákokat. A biztos munkahely és magas fizetés miatt igen nagy a túljelentkezés a gimnáziumba. Este nyolcig tartana a tanítás az iskolákban – a brit tervekről itt olvashattok bővebben.