Drónok is táncolnak a Szigeten (tényleg) Közoktatás
Eduline

Drónok is táncolnak a Szigeten (tényleg)

Fénylő emberi alakok táncolnak az általuk irányított, szentjánosbogár-szerű drónokkal? Egy ELTE-s csapat jóvoltából az idén először ilyet is láthattok a Sziget Fesztiválon.

Ha a Szigeten vagytok, ne hagyjátok ki ezt a sci-fibe illő látványosságot

Minden este  vár titeket a Dancing with Drones a Szigeten. Szerintünk talán ez lesz a fesztivál leglátványosabb programja: a csoportos robotika legújabb vívmányaira épülő interaktív drónos bemutatón a táncosok és az általuk irányított repülő robotok együtt mozognak - írja a fesztivál sajtóirodája.

A műsort a CollMot Robotics csapata, és Nina Kov koreográfus jegyzi, a zenét a Zagar-tag Zságer Balázs írta. A CollMot az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Biológiai Fizika Tanszékén 2009-ben indult robotikai laborból nőtt ki.

A bemutató szakmai partnere a Design Terminál. A performanszt mindennap 22:30-tól láthatjátok a SportZone helyszínen. Így közlekedjetek Budapesten a Sziget alatt.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

„A plusz egy év óvoda nem halogatás, hanem megelőzés” – szakértők mondták el a véleményüket a túl korai beiskolázásról Közoktatás Fuchs Viktória

„A plusz egy év óvoda nem halogatás, hanem megelőzés” – szakértők mondták el a véleményüket a túl korai beiskolázásról

Az iskolák nagy részében nincs elég idő, energia és szakember arra, hogy a problémákkal küzdő kisgyerekekkel egyénileg foglalkozzanak. Aki az iskolakezdés során lemarad, azt gyakran később is kudarcok érhetik, ami meghatározza a későbbi iskolai előmenetelét és önmagáról alkotott képét.