Az ország legnyomasztóbb iskolái Közoktatás
Unyatyinszki György

Az ország legnyomasztóbb iskolái

Rengeteg iskolaépületet örököltünk a szocreál időszakából, amelyek homlokzata távolról sem hívogató reggelente a diákok számára. A tanév zárásával bemutatunk szubjektív válogatásunkban néhányat az általunk legdepresszívnek talált iskolaépületek közül.

Nem elhanyagolható, hogy a XXI. század magyar iskolái milyen környezetet nyújtanak a diákok számára, mennyire inspiráló közegben tanulhatnak. Szerencsére a falakon belül sokkal jobb hangulatot teremtenek a gyerekrajzok, az odaadó tanrok, de lássuk be, kora reggel baromi nehéz (volt) betenni a lábunkat egy-két iskola kapuján.

A szocreál öröksége nyomja a mai napig egyes városok iskolaképét, ezekből a szürke, esetleg megsárgult vagy mára bizarr épületek közül válogattunk. Az iskolákban végzett oktatói tevékenységgel szerencsére nincs összefüggésben egy iskola megjelenése, válogatásunkban remek intézmények is bekerültek. 

Az ózdi Bolyky Tamás iskola átesett egy nyílászáró cserén, ám távolról sem áraszt idilli hangulatot.

A nagykanizsai Hevesi Sándor iskola bejáratában egy "hívogató" kígyó áll, az épületet szerencsére feldobják az ültetett növények. Valamilyen oknál fogva ezeket a kígyókat érdekesnek találták a korban, később még találkozunk lepusztultabb társával.

A komlói Szilvási Általános Iskola is a bányászvárosok öröksége. Bár a szürke falakat sikerült elkerülni, de bizonyára más színből is lehetett volna választani.

Íme a nagykanizsai kígyó székesfehérvári társa a Németh László Általános Iskola előtt.

Keressük az ország legdepresszívebb iskolaépületét
Szürke falak és fémkorlátok, esetleg rácsozott ablakok jellemezik (egykori) iskoládat? Ha szeretnéd megmutatni, hogy mi szorul változásra, küldd el a fotóidat az [email protected] címre.

Az óbudai Szellő utcai iskola a közelmúltban felújított udvart kapott, de a szürke tömbökből álló épületről nehéz elképzelni, hogy gyerekzsivaj tölti meg.

A pesterzsebeti Lajtha utcai óvoda kézenfekvő megoldás a környéken élőknek. Illetve, nem nagyon van más óvoda.

Miskolc a bányászat és a kohászat miatt az egykori rezsim által legjobban fejlesztett települések egyike volt. Az esztétika nem nagyon élvezett előnyt a Bársony János Általanos Iskolánál sem ebben az időben, mely az ország legtipikusabb iskoláinak egyike.

Egyetemisták demonstrálnak a romos épületük miatt

Repedezett falak és omló vakolat, hiányos padló fogadja nap mint nap a szegedi egyetem bölcsészeit, az épület egyes részei veszélyessé váltak.

Rögtön érezni a vaspor ízét a szánkban a miskolci Bulgárföldi Általános Iskola udvarán.

Dorog szintén az erőltetett iparosítás jelképe lett, a bányászat miatt megugró lakosság kamaszainak épült a Zsigmondy Vilmos Gimnázium.

Ugyancsak Dorogon az Eötvös József iskolánál azért sikerült bemutatni azt is, hogy a szürke falak sokkal többet engednek, sokat lehet javítani a hangulaton - számos iskola teszi ezt jobb híján.

A diákok fölött rohad szét egy épület teteje

A fővárosi Veres Pálné Gimnázium területén a főépület és a tornaterem között áll egy rozoga épület, mely alatt rendszeresen át kell járniuk a tanulóknak.

A miskolci Szent ferenc Római Katolikus Iskolát ugyan az egyház üzemelteti, itt is visszaköszön egy letűnt kor egyenépítészete, hozzátennénk, hogy az épület mellett tágas, zöld udvar található, ami sokat javít az összképen.

Az ózdi II. János Pál Katolikus Általános Iskola is mutatja, hogy a szükséges nyílászárók cseréjén túl itt is csak a térkövezésre futotta az utcán.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.