Az iskolaigazgató felrúgta a kerékpáros diáklányt Közoktatás
Eduline

Az iskolaigazgató felrúgta a kerékpáros diáklányt

Megrovásban részesített az ügyészség egy kaposvári iskolaigazgatót garázdaság miatt. A tanár felrúgott egy biciklis diáklányt.

A sonline.hu arról számolt be, hogy egy kaposvári diáklány az utcán biciklizett, amikor két férfi állta az útját. „Le akartam menni az úttestre, amikor azt láttam, hogy előttem két férfi halad, kissé dülöngélve. Az egyik megfordult, és kikerekedett szemmel megkérdezte: »Jó napot kívánok, kis hölgy, hát maga?« Mondtam, hogy szeretnék lemenni a bicikliútra. Azt felelte, hogy itt biztos nem, takarodjak le az útra” – mondta a lány az újságnak.

Szó szót követett, végül a fiatal lány elmondása szerint megkérte a férfit, hogy hagyja békén, ne kiabáljon vele, és megpróbálta kikerülni őt és barátját. A férfi azonban háttal állva hátrarúgott, beletalpalt a biciklibe. A lány ekkor elesett, felületi hámsérüléseket szenvedett a könyökén és a térdén, erről később ambuláns lapot is kapott egy orvostól.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hiába lenne rá pénz, mégis van olyan tankerület, ahol nem mehetnek busszal kirándulni a diákok Közoktatás Kurucz Tünde

Hiába lenne rá pénz, mégis van olyan tankerület, ahol nem mehetnek busszal kirándulni a diákok

A 16. kerületi iskolákban több szülő szerint nem engedélyezi a tankerület a bérelt buszos kirándulásokat. Az Észak-Pesti Tankerület cáfol, viszont az előző tanévben csak az erre szánt keretösszeg töredékét használták fel az intézmények. Az országban máshol sem jobb feltétlen a helyzet. Vannak olyan iskolák, ahol a szülők fuvarozzák autóval a gyerekeket az osztálykirándulásra.