Alig kezdődött el az iskola, sok elsős már most stresszel az elvárások és a rengeteg tananyag miatt. Lehetne rá megoldást találni, de a magyar oktatási rendszer nem elég felkészült.
Az első osztályba járó diákok még inkább óvodások, mintsem a zsúfolt tananyag bebiflázására felkészült iskolások. Az új szabályozások szerint mégis 5-6 órájuk van, délután pedig 4-ig mindenképp benn kell maradniuk az iskolákban.
A hvg.hu-nak nyilatkozó szülők azt mondták, a gyerekeik már most leterheltek, űzött vadnak érzik magukat a suliban. A szünetekben ugyanis nincs idejük játszani, mert vagy a testnevelésórára öltöznek át, vagy egyik teremből rohannak a másikba, az ebédet is gyakran két óra között kell elfogyasztaniuk.
A lassabban haladó tanulókra gyakran nem jut elég idő és türelmük sincs sokszor a tanároknak, így a diákok elkönyvelik magukat butának vagy rossz olvasóknak és nem lesz kedvük iskolába járni.
Az egyik szülő arról számolt be, hogy elsős kisfiának már most beírták a fekete pontot hisztizés miatt. A tanár csak azt nem értette meg, hogy a gyerek elfáradt. Az elsősök alig egy-két hónapja még ovisok voltak és játszhattak, és nem tudnak egy hét alatt felnőni és iskolásokká válni.
Vekerdy Tamás azt mondja, a szülők legyenek cinkosai a gyerekeknek: ha kell, csinálják meg helyettük a házit vagy igazolják annak hiányát. Ettől nem lesz buta vagy lusta a gyerek, csak nem fog már az első osztályban stresszben élni. A teljes cikket itt olvashatjátok.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |