Meglepő fotók: ilyen ételeket kapnak a diákok az iskolai menzán Közoktatás
Eduline

Meglepő fotók: ilyen ételeket kapnak a diákok az iskolai menzán

Van, ahol bélszínt és kiwit, máshol csirkefalatokat és ketchupot kapnak a diákok, de olyan ország is akad, ahol teljesen vegetáriánus az iskolai menü.

A Dailymail az amerikai Sweetgreen étteremlánc és a 2012-ben majdnem betiltott, egy 12 éves lány által vezetett Never Seconds blog fotói alapján összegyűjtötte, milyen iskolai ebédet kapnak a diákok Dél-Koreától, Görögországon és Ukrajnán át egészen az Egyesült Államokig.

Brazília: rizs babbal, sertéshús paprikával és korianderrel, zöldsaláta, magvas zsemle, és sült banán

Finnország: borsóleves, céklasaláta répával és barna zsömlével, desszertnek palacsinta áfonyával és eperrel

Franciaország: bélszín répával és zöldborsóval, brie sajt, kiwi és alma

Görögország: csirke orzo tésztával, töltött szőlőlevelek, paradicsomos uborkasaláta, joghurt gránátalmával, és két narancs

Olaszország: tészta, hal salátaágyon, caprese saláta, kenyér és szőlő

Dél-Korea: tofus rizs, brokkoli és paprika, káposzta, és halleves

Spanyolország: magvas zsömle, garnéla rizzsel, gazpacho (paradicsomleves), trikolor paprika, és egy fél narancs

Ukrajna: borsch (céklaleves), kolbász, krumplipüré, savanyú káposzta, és palacsinta

Egyesült Államok: csirkefalatok, ketchup, krumplipüré, gyümölcs kompót, zöldborsó, és egy hatalmas csokis keksz

A világ menzái

Ilyen az iskolai menza - videó

Százával terjednek ilyen fotók a Facebookon: gusztustalan menzamenük

Videó: ilyen ételeket kapnak a diákok az iskolai menzán

Meglepő fotók: van, ahol ilyen az iskolai ebéd

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

"Éhen halni pont elég" - alamizsnának is kevés a NOKS-os dolgozók fizetése Közoktatás Székács Linda

"Éhen halni pont elég" - alamizsnának is kevés a NOKS-os dolgozók fizetése

Miközben a pedagógusok fizetése várhatóan ismét emelkedik januárban, a nevelést és oktatást közvetlenül segítők bérei továbbra is elképesztően alacsonyak. Ráadásul a jövő év sem ígér túl sok jót számukra, hiszen a kormány továbbra sem tartja szükségesnek a rendszergazdák, titkárok, pedagógiai asszisztensek béremelését.