A tanári fizetésekről egyeztet a kormány a szakszervezetekkel Közoktatás
MTI

A tanári fizetésekről egyeztet a kormány a szakszervezetekkel

Folytatódnak az egyeztetések a kormány és a pedagógusok sztrájkbizottsága között, a mai, immár negyedik fordulón...

Folytatódnak az egyeztetések a kormány és a pedagógusok sztrájkbizottsága között, a mai, immár negyedik fordulón várhatóan a bérkérdések kerülnek napirendre. A felek legutóbb múlt kedden találkoztak.

Balog Zoltán, emberi erőforrások minisztere akkor újságírók előtt kiemelte: a húszszázalékos általános bérkövetelésre, amelyet a szakszervezetek megfogalmaztak, nem tudtak igent mondani. További tárgyalásokat folytatnak, és mint mondta, bízik benne, hogy ebben a kérdésben is sikerül majd megállapodni. Abban megegyeztek, hogy az a béremelés, amelyet az életpályához és az új munkarendhez fognak kötni, jelentősebb, mintegy 30 százalékos növekedést jelent majd.

Előrelépés történt ugyanakkor a pedagógusok foglalkoztatásának területén, és megállapodtak abban, hogy a közoktatási intézmények pedagógusi álláshelyeit a heti 22 finanszírozott óraszámhoz igazítják.

Felvételi kisokos: kinek való a két tanítási nyelvű gimnázium és a nyelvi előkészítő? Közoktatás Gál Luca

Felvételi kisokos: kinek való a két tanítási nyelvű gimnázium és a nyelvi előkészítő?

Idegen nyelven tanult tantárgyak, anyanyelvi tanárok, részben idegen nyelven tett érettségi vizsga, sőt akár díjmentesen megszerzett felsőfokú nyelvvizsga – mindez valós lehetőség azok számára, akik kéttannyelvű gimnáziumot vagy nyelvi előkészítő évfolyamot választanak. De vajon kinek való ez a képzési forma, és miben különbözik a „klasszikus” gimnáziumi oktatástól? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat, hogy könnyebb legyen a döntés a pályaválasztás előtt álló diákoknak és szüleiknek.