A szülők nagy része már kifizette a tankönyvek árát Közoktatás
MTI

A szülők nagy része már kifizette a tankönyvek árát

Az augusztus 15-i határidőig a szülők 85 százaléka fizette be a tankönyvek árát.

Az augusztus 15-i határidőig a szülők 85 százaléka fizette be a tankönyvek árát. A többiek sem maradnak le a könyvekről, nekik a tankönyvcsomagok szeptember eleji átvételekor kell majd igazolniuk a befizetést - ismerteti a hétfői Magyar Hírlap.

A napilap cikke szerint a tankönyvek hatvan százaléka érkezett meg eddig az iskolákba. A terjesztésért felelős Könyvtárellátó Nonprofit Kft. tájékoztatása szerint a tanévkezdésig hátralévő néhány nap elegendő lesz a további csomagok iskolába juttatására, így minden gyermek időben átveheti tankönyveit, munkafüzeteit - olvasható a Magyar Hírlapban. A 2013/14-es tanév legfontosabb dátumait itt találjátok.

Halloween: így lett az ősi pogány ünnepből a csokigyűjtés éjszakája Campus life Gál Luca

Halloween: így lett az ősi pogány ünnepből a csokigyűjtés éjszakája

A tökfaragás, a „csokit vagy csalunk” és a boszorkányjelmezek ma már világszerte a Halloween elengedhetetlen részei. Kevesen tudják azonban, hogy e színes, vidám, mégis baljós ünnep eredete nem Amerikából, hanem az ősi kelta hagyományokból ered. A több mint kétezer éves Samhain-ünnep máig ott kísért a jelmezekben, a gyertyák fényében és a fekete macskák titokzatos pillantásában.