Mikor lesz az idei országos kompetenciamérés? Közoktatás
Eduline

Mikor lesz az idei országos kompetenciamérés?

Mikor tartják a 2017/2018-as tanév országos kompetenciamérését? Minden fontos infót, dátumot megtaláltok a cikkben.

A 2018-as országos kompetenciamérés időpontja: május 23.

Az országos kompetenciamérésen részt vesznek a 6., 8. és 10. évfolyamos tanulók. A mérés a diákok matematikai eszköztudását és szövegértési képességeit vizsgálja.

A mérés napja tanítási napnak minősül, amelyet az érintett tanulók a mérésben való részvétellel teljesítenek. További kötelező tanórát (a művészeti és a testnevelésórák kivételével)nem szervezhetnek számukra.

Mikor lesznek eredmények?

Az Oktatási Hivatal 2019. február 28-ig országos, intézményi és fenntartói szintű elemzéseket készít, amelyeket nyilvánosságra hoznak a honlapon és továbbítanak az intézmények vezetőinek. Az oktatásért felelős miniszter 2019. április 26-ig a kormányzati portálon is nyilvánosságra hozza majd a mérés eredményeit.

Újabb vizsga vár a diákokra: mikor lesz az idei kompetenciamérés?

Az országos kompetenciamérés feladatlapjait idén is kitöltik a 6., 8. és 10. évfolyamosok. Az országos mérések időpontjai: idegen nyelvi mérés napja: 2018. május 16. országos kompetenciamérés napja: 2018. május 23. célnyelvi mérés napja: 2018. május 30. Az országos kompetenciamérés a 6., 8. és 10. évfolyamos tanulók matematikai eszköztudását és szövegértési képességeit vizsgálja.

„Nem lehet azonnal bevágni az egyest, ha valaki nem tud kötelet mászni” – a differenciálásban hisz az 50 éve tanító testneveléstanár Közoktatás Palotás Zsuzsanna

„Nem lehet azonnal bevágni az egyest, ha valaki nem tud kötelet mászni” – a differenciálásban hisz az 50 éve tanító testneveléstanár

Kevés a tornaterem, feszesek a 45 perces órák, a gyerekek pedig egyre eltérőbb fizikai állapotban vannak. Varga András karrierje során sok mindent látott és a mai napig a tudatos tervezésben és a differenciálásban hisz. Szerinte azokat a gyerekeket is lehet motiválni, akik sorra hozzák a felmentéseket és mindenkivel meg lehet szerettetni a sportot.