Ezeket kötelező letölteni: íme, a 9 legjobb ingyenes alkalmazás tanuláshoz Közoktatás
Eduline

Ezeket kötelező letölteni: íme, a 9 legjobb ingyenes alkalmazás tanuláshoz

Nem csak chatelésre és szelfizésre használhatjátok az okostelefonotokat: most bemutatunk kilenc olyan alkalmazást, amivel felkészülhettek az érettségire, nyelveket tanulhattok és a dolgozatokat sem fogjátok többé elfelejteni.

Határidőnapló helyett vagy jegyzeteléshez

Az Evernote nagyon sokféle funkciót lát el egyszerre, ingyen. Jegyzetelhettek benne szövegesen vagy használhatjátok magnóként, készíthettek emlékeztetőt, így nem felejtitek el a dolgozatokat, házi feladatokat, de vezethetitek benne a teendőiteket is. Az appot iOS-ra innen, androidos készülékre pedig innen tölthetitek le.

Az Any.do-val szintén nyomon követhetitek a tennivalóitokat, és jegyzetelhettek is. Az Evernote-hoz hasonlóan ezt az alkalmazást is használhatjátok mind a mobilotokon, mind a számítógépeteken. Felvihettek közös feladatokat, így például a csoportmunkával közös teendőkről nemcsak ti, hanem az osztálytársaitok is kapnak értesítőt, ráadásul közben chatelhettek is. Az alkalmazást Androidra innen, iPhone-ra, iPadre és iPodra pedig innen tölthetitek le.

Nyelvtanuláshoz

Ha új nyelvet tanulnátok, töltsétek le valamelyik "játszva tanuló" alkalmazást. Ilyen például a Duolingo, amelyet az Apple az év iPhone-alkalmazása, a Google pedig a „Best of best” Android-alkalmazása díjjal tüntette ki 2013-ban. A Duolingóról szóló részletes cikkünket itt olvashatjátok el, a Memrise-ről itt írtunk, a Busuu-ról pedig itt.

Már gyakorló nyelvtanulóknak érdemes beszerezniük egy fordító programot is. A Translator With Speech nagyon hasznos lehet, ha egy idegen nyelvű szöveget utazás közben olvastok: írott és hallott szöveget fordíthattok több tucat nyelvre, köztük magyarra is. A fordításokat el is menti a program, így azokat internetkapcsolat nélkül is bármikor visszahallgathatjátok. Az appot Androidra innen tölthetitek le, az iOS-ra készült verziót pedig itt találjátok. További fordítóprogramokról itt írtunk.

Szótár nélkül pedig el se induljatok még a suliba se. Mi az SE Develop által fejlesztett szótáralkalmazásokat, valamint az androidos Offline Dictionary Prót és a TinyAppWorks szótárát, illetve az iPhone-ra készült Offline English Hungarian Dictionaryt ajánljuk. Ezekről itt írtunk részletesebben.

Érettségihez

Az androidos Science Quiz nevű alkalmazással a biológiai, kémiai, fizikai, csillagászati, földtani és állattani tudásotokat tesztelhetitek, ezt innen tölthetitek le, iPhone-ra pedig ezt a hasonló appot ajánljuk, amellyel barátaitokkal is versenyezhettek. Ezen kívül ezt a hét appot mindenképpen töltsétek le, ha kémiából, bioszból, föciből, fizikából vagy infóból érettségiztek.

Az irodalomérettségire a Magyar Elektronikus Könyvtár kötelező olvasmányos alkalmazásával készülhettek fel, ahonnan hangoskönyveket és e-bookokat tölthettek le ingyen. Körülbelül 25 epikai művet találtok benne, magyar és világirodalmat egyaránt.

Töritanuláshoz a Magyar História alkalmazását ajánljuk. Az app a honfoglalástól a rendszerváltásig veszi végig Magyarország történelmét, korszakait és szereplőit, képekkel illusztrálva. Az alkalmazást Androidra innen, iPhone-ra innen tölthetitek le.

Ha pedig még nincs meg minden tételetek, használhatjátok a PuskAppot. Ehhez először regisztrálnotok kell az érettségi.com oldalon, ezután kereshettek kidolgozott tételeket, amelyeket el is menthettek a kedvencek közé.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

„Gyeses anyuka gyereke nem szokott augusztusban oviba jönni” Közoktatás Kurucz Tünde

„Gyeses anyuka gyereke nem szokott augusztusban oviba jönni”

Menjen nyáron oviba vagy maradjon otthon? Nehéz helyzetbe kerülnek június előtt a 3-6 évesek szülei, hiszen sok óvoda a szabadságolások miatt csak kevesebb gyereket tud fogadni, azonban a családoknak a munka vagy a családi helyzet miatt szükségük lenne a felügyeletre.