38 milliós hegedűt hagyott a buszon egy tajvani diák Közoktatás
MTI

38 milliós hegedűt hagyott a buszon egy tajvani diák

A buszon felejtette 170 ezer dollár értékű ritka antik hegedűjét az amerikai Philadelphiában egy tajvani...

A buszon felejtette 170 ezer dollár értékű ritka antik hegedűjét az amerikai Philadelphiában egy tajvani konzervatóriumi növendék, de a több mint 38 millió forintot érő hangszer végül, három nap után meglett.

A New England Konzervatóriumban tanuló 18 éves tajvani diáklánynak, Jessica Muchen Hsiehnek a Chi Mei tajvani kulturális alapítvány adta kölcsönbe a Vincenzo Jorio nápolyi hegedűkészítő műhelyében 1835-ben kreált hangszert.

Miután a múlt héten kedden a városi buszon hagyta a nagyértékű hegedűt, a fiatal nő kétségbeesésében még a helyi televízióban is felhívást tett közzé. Hangsúlyozta, hogy a hegedű a fő szakja, és nem tudja folytatni tanulmányait, amíg meg nem lesz az elveszett hangszer.

A philadelphiai rendőrség végül pénteken vetett véget Hsieh gyötrelmeinek: egy nyomozó a Twitteren jelentette be, hogy előkerült a Jorio. A megtalálás körülményeit nem ismertették.

,,Itthon kell maradnia valakinek, hogy olyan országot teremtsen, hogy akik elmennek, egyszer hazajöhessenek" - villáminterjú Pankotai Lilivel Felsőoktatás Székács Linda

,,Itthon kell maradnia valakinek, hogy olyan országot teremtsen, hogy akik elmennek, egyszer hazajöhessenek" - villáminterjú Pankotai Lilivel

Szeptember elején végigsöpört a médián, hogy a tanártüntetésekről és kormánykritikus megszólalásairól ismert 20 éves aktivista, Pankotai Lili a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatója lett, amihez a miniszterelnök politikai igazgatójának, Orbán Balázsnak is akadt egy-két hozzáfűznivalója. Az egyetemválasztásról, a miértekről és a jövőbeli céljairól Lilivel beszélgettünk.