„Köszönjük, hogy vagytok” – az iskolai dolgozókat ünnepelték a Bem iskolában a kedvesség világnapján Közoktatás
Palotás Zsuzsanna

„Köszönjük, hogy vagytok” – az iskolai dolgozókat ünnepelték a Bem iskolában a kedvesség világnapján

A kedvesség világnapját minden évben november 13-án tartják, de a kiskőrösi Bem József Általános Iskolában ez sosem marad meg egy jelképes világnap szintjén. A diákok az iskola „rejtett hőseinek” mondtak köszönetet – azoknak, akik a háttérben dolgozva tartják működésben az intézményt.

A takarítók, portások, konyhások, fűtők és technikai munkatársak munkája gyakran láthatatlan, mégis nélkülözhetetlen. „Ők azok, akikért az iskola olyan, amilyen: tiszta, rendezett és biztonságos” – mondta Tóth Laura Tünde az Vira.hu-nak.

A 3.c, a 3.b és a 4.a osztály diákjai saját készítésű köszönőkártyákkal, apró ajándékcsomagokkal, csokoládéval és teával lepték meg a dolgozókat. A szervezők szerint a hangsúly nem az ajándékok értékén volt, hanem a gesztuson: azon, hogy a gyerekek személyesen keresték fel őket, és elmondták, mennyire hálásak a mindennapi munkájukért.

 

A kedvesség világnapja nemcsak a dolgozókról szólt: a diákok egymás között is kedves üzeneteket és apró figyelmességeket cseréltek, így a nap valódi iskolai közösségi élménnyé vált.

Az iskola pedagógiai szemlélete szerint az empátiát és az egymásra figyelést nem lehet tankönyvből tanítani. „Nem trendet követünk – értéket teremtünk” – fogalmazták meg. A tapasztalat pedig azt mutatja, hogy ha teret kapnak a gyerekek ötletei és lelkesedése, abból valódi közösség és valódi kedvesség születik.