Elégedetlenek a szülők és diákok a tanév hosszával - már június elején nyári szünetre mennének Közoktatás
Székács Linda

Elégedetlenek a szülők és diákok a tanév hosszával - már június elején nyári szünetre mennének

A legtöbben visszatérnének a régi rendszerhez.

Legkésőbb június 13-án véget érne a 2024/25-ös tanév, ha a szülők és diákok dönthetnének. Ez derül ki legalábbis az Eduline nem reprezentatív szavazásából, amit 24 óra alatt több mint 700 fő töltött ki.

Ebben arról kérdeztük az olvasóinkat, meddig tartana a tanév, ha ők dönthetnének - ellentétben a Belügyminisztériummal, ami két évvel ezelőtt úgy határozott; meghosszabbítják a tanévközi szüneteket és így a nyári szünet egy héttel később, június harmadik hétvégéjén kezdődik.

Válaszadóink az alábbi négy lehetőség közül választhattak;

  • május 30.
  • június 6.
  • június 13.
  • június 20.

A legtöbben pedig az eddig beérkezett válaszok alapján úgy tűnik, vagy visszaállítanák a korábbi tanév rendjét, amely szerint a nyári szünet legkésőbb június második hétvégéjén elkezdődött, vagy pedig még rövidítenének is a tanéven és már június 6-án véget érne a tanítás.

A szavazatok 34-34 százaléka érkezett ugyanis a június 6. és 13. lehetőségekre, a kitöltők 27 százaléka pedig már május végével nyári szünetre menne.

A jelenlegi, június 20-ig tartó tanévvel a válaszadók mindössze 6 százaléka elégedett és ért egyet.

Szavazni ide kattintva tudtok.

 

Nem vettek fel az egyetemre? Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak Érettségi-felvételi Gál Luca

Nem vettek fel az egyetemre? Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak

Megérkeztek a 2025-ös felvételi ponthatárok, ám nem mindenki örülhetett a szerdai SMS-nek. Több tízezer jelentkező maradt le a vágyott szakokról, sőt sokan egyáltalán nem kerültek be semmilyen képzésre. Ha te is azok közé tartozol, akik nem nyertek felvételt, ne keseredj el: több alternatíva is a rendelkezésedre áll. Cikkünkben összegyűjtöttük, milyen lehetőségek közül választhatsz, ha első körben nem sikerült bejutni az egyetemre vagy főiskolára.