Középiskolai beiratkozás: így kell NEK-adatlapot igényelni Közoktatás
Eduline

Középiskolai beiratkozás: így kell NEK-adatlapot igényelni

Egy hét múlva indul az online beiratkozás a középiskolákba, június 25-26-ig pedig személyesen kell majd bemenni az intézménybe. Mutatjuk, mit kell tenni a NEK-adatlap megszerzéséhez.

Az idei évben június 25–26. között zajlik az országos középiskolai beiratkozás, függetlenül attól, hogy a diák melyik évfolyamba lép be szeptembertől. A folyamat gördülékenyebbé tétele érdekében érdemes már előzetesen online megkezdeni az ügyintézést – ennek lépéseit ebben a cikkünkben részletesen bemutattuk.

A személyes beiratkozáshoz több dokumentumra is szükség lesz. Az egyik legfontosabb, amit el kell vinni, az a NEK-adatlap. Ennek igénylése nem bonyolult, ugyanakkor a leendő középiskolások számára már több lehetőség is nyitva áll az ügyintézés során.

Ha a tanulónak van egy 5 évnél nem régebbi, korábban kiállított NEK-adatlapja, annak másolatát is elfogadhatja az iskola a beiratkozásnál. Amennyiben azonban a diák nem elégedett a rajta szereplő fényképpel, lehetőség van új adatlap igénylésére is.

Ez kétféleképpen történhet:

  • 14 év alatti diákoknak a szülő vagy törvényes képviselő kíséretében kell felkeresniük a kormányablakot, ahol helyben készítik el a szükséges fotót, és elindítják az igénylést.
  • 14 év felettiek az ügyintézést akár online is elvégezhetik Ügyfélkapu+ vagy DÁP-felületen keresztül – feltéve, hogy a kormányablaknál már készült róluk egy évnél nem régebbi igazolványkép.

Nem mindennapi helyek, ahol akár 50 százalék diákkedvezményt is kaphattok Közoktatás Székács Linda

Nem mindennapi helyek, ahol akár 50 százalék diákkedvezményt is kaphattok

Október 31-ig azoknak is érvényes marad a diákigazolványa, akik idén érettségiztek és ezzel megszűnt a tanulói jogviszonyuk. Érdemes is magatoknál tartani ezt a kártyát, hiszen a tömegközlekedés mellett számos egyéb kedvezményre lehettek jogosultak vele akár egészen váratlan helyeken is; például fesztiválokon vagy éttermekben. Összeszedtünk néhányat ezek közül.