Később is kezdődik, és rövidebb is lesz a nyári szünet, mint az előző években Közoktatás
Rodler Lili

Később is kezdődik, és rövidebb is lesz a nyári szünet, mint az előző években

Ez már sorban a második olyan tanév, amikor az eddig 75-76 napos nyári vakáció helyett 72 szabadnapot kapnak majd a diákok.

Idén a tanítás a 2024/25-ös tanév rendje szerint 2025. június 20-án ér véget a közoktatásban és a szakképzésben tanulók számára is.

Ezekre a szinte ingyenes nyári gyerektáborokra lehet még jelentkezni

Ennek oka nem más, mint az alapból hosszabbra tervezett téli szünet, amihez a nyári szabad napokból kellett elvenni párat. Így a nyári vakáció idén is 72 napos lesz, és az utolsó otthon töltött nap az augusztus 31-e (vasárnap). Ezt követően szeptember 1-gyel (hétfő) elkezdődik a tanév.

Mikor lesznek a középiskolai beiratkozások?

A hosszú pihenést még meg fogja előzni egy pünkösdi hosszú hétvége is, ami idén június 8-9-re esik. Ezt a hosszú hétvégét pedig nem kell ledolgozni később.

 

 

"Ennek annyi" - végzősök tucatja eshetett el az ingyenes iskolai KRESZ-től, mert nem szervezett időben vizsgát az iskolájuk Közoktatás Székács Linda

"Ennek annyi" - végzősök tucatja eshetett el az ingyenes iskolai KRESZ-től, mert nem szervezett időben vizsgát az iskolájuk

A tanfolyamok már szeptember óta elérhetőek a KRÉTÁ-ban, vizsgákat azonban az intézmények többsége csak a második félévben kezdett el szervezni annak ellenére, hogy az érintett diákok májusban érettségiztek és elballagtak. Vannak, akik bár a képzéseket elvégezték, vizsgázni emiatt nem tudtak, és olyan diákok is akadnak, akik megelégelték a várakozást és inkább fizettek azért, hogy autóiskolánál végezzék el a szükséges modulokat.